Przeskocz do treści Przeskocz do menu

Reklama

Otwarcie Toru Zawadówka

Kalendarz Piotr
Otwarcie Toru Zawadówka

W Chełmie powstało miejsce, w którym wszyscy chętni kierowcy będą mogli podnieść swoje umiejętności a także poczuć smak adrenaliny. Tor Zawadówka rozpoczyna swoją działalność a Automobilklub Chełmski zaprasza na pierwszą imprezę już 15 marca. 

Tor Zawadówka znajduje się na terenie byłych zakładów drzewnych w Zawadówce, które członkowie klubu przystosowali do potrzeb organizacji zawodów samochodowych i doskonalenia techniki jazdy. Wyznaczony został tor o długości 1200 metrów, a niebezpieczne miejsca są zabezpieczone oponami. – Lepiej, żeby kierowcy „wyżywali się” i trenowali w bezpiecznych miejscach niż w normalnym ruchu drogowym. Gorąco dziękuję byłemu staroście Pawłowi Ciechanowi i przedstawicielom firmy Formacja– mówi  Grzegorz Gorczyca, prezes Automobilklubu Chełmskiego.

15 marca w godzinach od 11:00 do 14:00 odbędzie się ogólnodostępny trening a 22 marca o godzinie 12.00 rozpocznie się rywalizacja w Rallysprincie o Puchary Firmy FUNDAMENT, który będzie drugą rundą Pucharu Okręgu Lubelskiego. Do udziału w imprezach organizatorzy zapraszają wszystkich chętnych dysponujących prawem jazdy i dopuszczonym do ruchu samochodem. Czasy przejazdów będą mierzone profesjonalnym sprzętem Tag Heuer z dokładnością do 0,001 sekundy. Warto zaznaczyć, że takie imprezy będą się w Zawadówce odbywać znacznie częściej. Kolejny trening planowany jest na 12 kwietnia, a działacze klubowi zapowiadają również cały roczny cykl rallysprintów.

Źródło i zdjęcie: tutaj