Przeskocz do treści Przeskocz do menu

Parówki i wieprzowina przyczyną uprowadzenia?

Kalendarz Piotr

Mięso wieprzowe i parówki zabrane z lodówki znajomego mogły być przyczyną uprowadzenia 55- letniego mieszkańca gminy Rejowiec Fabryczny. Mężczyzna został siłą wepchnięty do bagażnika samochodu, a z jego wnętrza sam zadzwonił po pomoc. Ostatecznie udało mu się uciec.

Wczoraj przed południem dyżurny chełmskiej komendy otrzymał telefoniczne zgłoszenie od dyżurnego centrum powiadamiania ratunkowego. Z przekazanej informacji wynikało, że dzwonił do nich mężczyzna, który twierdził został porwany, znajduje się w bagażniku pojazdu i zna sprawców zdarzenia. Jednocześnie jedna z mieszkanek Rejowca Fabrycznego zgłosiła policjantom z tamtejszego komisariatu, że widziała jak dwóch mężczyzn wpycha innego do bagażnika samochodu i z nim odjeżdżają. Na miejsce zostali skierowani funkcjonariusze, a ich ustalenia doprowadziły do zatrzymania trzech mężczyzn .

Okazali się nimi być spokrewnieni mieszkańcy Rejowca Fabrycznego w wieku 31 i 56 lat. Funkcjonariusze dotarli też do uprowadzonego mężczyzny. Okazał się nim 55- letni mieszkaniec gminy Rejowiec Fabryczny, który został zawieziony na teren posesji znanego mu mężczyzny. – Tam wykorzystując chwilową nieuwagę napastników uciekł w pobliskie zarośla. W tej sprawie został zatrzymany również 54- letni właściciel tej posesji – informuje Ewa Czyż, rzecznik chełmskich policjantów. Jak się okazało napastnicy chcieli rozliczyć uprowadzonego mężczyznę, za to że miał on zabrać wcześniej z lodówki 54- latka wieprzowe nóżki, golonkę i parówki. Dzisiaj z udziałem wszystkich zatrzymanych będą wykonywane dalsze czynności procesowe.