Przeskocz do treści Przeskocz do menu

Reklama

Piechotą przez świat...

Kalendarz Anna Wesołowska
Piechotą przez świat...

Teraz podróżnicy idą wzdłuż granic Polski, a wcześniej na piechotę przemierzali Amerykę Południową. W sobotę (2 lipca) Ola Synowiec i Arkadiusz Winiatorski dotrą do Chełma. Zapraszamy na spotkanie.

W sobotę (2 lipca), o godz. 18:00, w bibliotece przy ul. Partyzantów 40, rozpocznie się spotkanie z Olą Synowiec i Arkadiuszem Winiatorskim, którzy do Chełma … przyjdą! Polecamy 76. spotkanie Chełmskiego Klubu Podróżników.

Ola i Arek to podróżnicy nietuzinkowi. Arek kilka lat temu wyjechał do Ameryki Południowej. Najpierw jeździł po niej autostopem, ale któregoś dnia stwierdził, że lepiej pozna kraje i ludzi poruszając się z prędkością … piechura. Tak też zrobił. Swój marsz rozpoczął w Panamie i przez Kostarykę, Nikaraguę, Honduras, Salwador i Gwatemalę doszedł do Meksyku. Na południu tego kraju poznał Olę. A dalej poszli już razem.

Piechotą pokonali Meksyk i USA, a podróż zakończyli w Vancouver. Arek przeszedł prawie dwanaście, a Ola ponad siedem tysięcy kilometrów. W maju tego roku ukazała się ich książka “Na poboczu Ameryk. Pieszo z Panamy do Kanady”.

Obecnie podróżnicy odbywają swój “spacer” wzdłuż granic Polski. Na początku czerwca wyszli z Gdańska, a 2 lipca dotrą do Chełma. Wtedy będzie można posłuchać ich opowieści, a także zobaczyć zdjęcia oraz filmy obrazujące obie Ameryki. To będzie inny przekaz niż ten pokazywany w turystycznych folderach. Spotkanie będzie można przedłużyć kupując książkę z autografem.

Zapraszamy, wstęp wolny!