Przeskocz do treści Przeskocz do menu

Pieszo po wiadukcie tylko jedną stroną

Kalendarz Anna Wesołowska
Pieszo po wiadukcie tylko jedną stroną
Od dziś piesi nie mogą korzystać z chodnika po wschodniej stronie wiaduktu w Chełmie. Rozpoczynają się prace zabezpieczające skarpę. Sprawdź szczegóły.

Dzisiaj (24 maja) po południu ruszają prace związane z zabezpieczeniem skarpy po północnej stronie wiaduktu wzdłuż al. Armii Krajowej. Z tego powodu całkowicie wyłączony z użytkowania zostanie chodnik zlokalizowany po jego wschodniej stronie.

Przejście pomiędzy ul. Rejowiecką (rondo WiN, DK12) oraz ul. Lubelską i Zielną w obu kierunkach będzie możliwe wyłącznie chodnikiem zlokalizowanym po zachodniej stronie wiaduktu. Stosowne tablice informacyjne zostaną zamontowane po obu stronach wiaduktu, w tym przy łącznicach, przy skrzyżowaniu ul. Zielnej z ul. Obłońską oraz przy skrzyżowaniu al. Armii Krajowej z ul. Lubelską (przy przystanku KFC).

Utrudnienia potrwają do przyszłego tygodnia, kiedy planowane jest przeniesienie robót i wykonanie prac zabezpieczających na chodniku zlokalizowanym po stronie zachodniej wiaduktu.
Ze względów bezpieczeństwa i koniecznością wykonania wykopu oraz usunięcia zniszczonych elementów chodnika, a następnie wypełnienia wierzchniej warstwy betonem – nie jest możliwe utrzymanie ruchu pieszych w tym miejscu.
Uważajcie na znaki!