Przeskocz do treści Przeskocz do menu

Pijani opiekowali się 7-miesięcznym maluchem

Kalendarz Anna Wesołowska
Pijani opiekowali się 7-miesięcznym maluchem

Para opiekowała się siedmiomiesięcznym maluchem po wypiciu alkoholu. Badanie wykazało, że matka dziecka miała ponad 3 promile alkoholu w organizmie, a ojciec ponad 2. Kobieta karmiła córeczkę piersią.

Policjanci z włodawskiej komendy wczoraj około godz. 17 pojechali do jednego z domów w gm. Hanna. Na miejscu zastali 39-letnią kobietę i 47-letniego mężczyznę oraz siedmiomiesięczne niemowlę. W trakcie rozmowy policjanci zwrócili uwagę na bełkotliwą mowę pary i wyczuli wyraźną woń alkoholu. Kobieta na pytania o jej stan zapewniła, że jest trzeźwa. W trakcie prowadzonej rozmowy karmiła swoją córeczkę piersią.
W związku z podejrzeniem, że kobieta jest nietrzeźwa – została przebadana na zwartość alkoholu. Urządzenie wykazało ponad 3 promile w jej organizmie, a u jej partnera ponad 2 promile. Para, gdy zdała sobie sprawę z powagi sytuacji prosiła policjantów, by nie wykonywać badań i odstąpić od dalszych czynności, bo mogą stracić dziecko.

Kobieta została zatrzymana w policyjnym areszcie, a dziecko trafiło na obserwację do szpitala. O całym zdarzeniu został powiadomiony Sąd Rejonowy we Włodawie.

Teraz o dalszym losie kobiety zadecyduje prokurator, a o losie dziecka sąd. Za narażenie na utratę życia i zdrowia córeczki, 39-latce grozi kara do pięciu lat pozbawienia wolności.