Przeskocz do treści Przeskocz do menu

Płonęła kamienica w centrum Chełma

Kalendarz Anna Wesołowska
Płonęła kamienica w centrum Chełma

Dziś po godzinie 8:00 cztery zastępy strażaków gasiły pożar kamienicy na rogu ulic Młodowskiej i Szkolnej w Chełmie. Strażacy uratowali trzech mężczyzn.

Ogień w budynku zauważył jeden z przechodniów i natychmiast zadzwonił po strażaków. W niedzielę, 23 sierpnia, w centrum Chełma wybuchł pożar. Od piwnic zaczęła palić się od dawna opuszczona kamienica na rogu ulic Młodowskiej i Szkolnej. (Przed laty mieścił się tu m.in. sklep zoologiczny “Skalar”). O zdarzeniu jako pierwszy poinformował “Dziennik Wschodni”.

Na ratunek wyruszyły cztery zastępy strażaków. Na miejscu dostali informację, że choć budynek jest od dawna opuszczony, to w środku  mogą być ludzie. W kamienicy chronili się bezdomni.

Pożar rozprzestrzeniał się szybko. W środku płonęły śmieci i plastikowe butelki, a od nich zajmowały się drewniane elementy konstrukcji kamienicy, schody, poręcze i podłogi. Płomienie i gęsty dym odcięły drogę ucieczki trzem mężczyznom.
Uratowali ich strażacy. Na szczęście “lokatorzy” kamienicy nie doznali obrażeń. Jednego z nich, który najmocniej podtruł się dymem, pogotowie ratunkowe zabrało do szpitala.

kamienica-szkolna-2-scaled.jpg

Strażacy oceniają wstępnie, że przyczyną pożaru mogło być zaprószenie ognia.