Przeskocz do treści Przeskocz do menu

Po co miastu obwodnica południowa?

Kalendarz Anna Wesołowska
Po co miastu obwodnica południowa?

Dlaczego projekt budowy południowej obwodnicy Chełma jest kiepskim pomysłem? I dlaczego niektórzy określają go jako “pętlę na szyi miasta i jego mieszkańców”?

Od stycznia władze Miasta Chełm informują o planach budowy nie tylko jednej obwodnicy miasta, ale nawet dwóch. O ile obwodnica północna nie budzi poważniejszych emocji, to już plan budowy obwodnicy południowej spotkał się w mediach społecznościowych z wątpliwościami mieszkańców. Zwracają przede wszystkim uwagę na to, że jej przebieg dzieli na pół osiedla mieszkaniowe i że jest zagrożeniem dla  rezerwatu Wolwinów.

Do sprawy tej odniosło się Stowarzyszenie Nasz Chełm, publikując interesujący artykuł na temat przebiegu obwodnicy i ewentualnych jej skutków dla środowiska, miasta i mieszkańców (link poniżej). Polecamy lekturę i zapraszamy do dyskusji.

Temat będzie dyskutowany także podczas najbliższej sesji Rady Miasta Chełm, zaplanowanej na wtorek (25 lutego), a także podczas posiedzenia Komisji Budżetu i Rozwoju Gospodarczego oraz Komisji Porządku Publicznego i Inwentaryzacji Mienia Komunalnego.

Pętla na szyi miasta i jego mieszkańców. Czyli, dlaczego projekt budowy południowej obwodnicy Chełma jest kiepskim pomysłem