Przeskocz do treści Przeskocz do menu

Pobili kolegę z którym pili alkohol

Kalendarz Piotr
Pobili kolegę z którym pili alkohol

Trzej młodzi mężczyźni świętowali zakończenie wakacji. Libacja jednak zakończyła się pobiciem 22-latka. Teraz dwaj młodzi kompani mężczyzny odpowiedzą za pobicie przed sądem. Grozi im nawet 3 lata więzienia.

– Policjanci z komisariatu w Dorohusku ustalili i zatrzymali sprawców pobicia 22-letniego mieszkańca gm. Dubienka. Do zdarzenia tego doszło pod koniec sierpnia. Z ustaleń śledczych wynika, że pokrzywdzony wraz z dwoma mężczyznami spożywał alkohol – informuje Ewa Czyż, rzecznik prasowy chełmskich policjantów.

Jak ustalili mundurowi, młodzi mężczyźni w pewnej chwili poróżnili się. Dwaj kompani 22-latka postanowili użyć argumentów siłowych podczas “negocjacji” nad sporną kwestią. Po zakończeniu “rozmów” zostawili pobitego 22-latka i uciekli.

Członkowie rodziny, którzy znaleźli młodego mężczyznę wezwali pomoc. 22-latek z obrażeniami głosy został przewieziony do szpitala. – Policjanci zajmujący się tą sprawą ustalili personalia tych mężczyzn, to 20-letni mieszkaniec gm. Dubienka oraz 19-latek bez stałego miejsca zamieszkania. Obydwaj zostali zatrzymani – dodaje Czyż.

Starszy z nich w czwartek usłyszał zarzuty, natomiast młodszy w piątek zostanie doprowadzony do prokuratury z wnioskiem o zastosowanie środka zapobiegawczego.

Teraz, zgodnie z przepisami kodeksu karnego obaj młodzi awanturnicy mogą spędzić najbliższe trzy lata w więzieniu.