Przeskocz do treści Przeskocz do menu

Podając się za urzędnika okradł 93- latka

Kalendarz Piotr
Podając się za urzędnika okradł 93- latka

Osiem tysięcy złotych stracił 93- letni chełmianin po wizycie nieznanego mężczyzny. Jak się okazało wszedł on do domu podając się za urzędnika oferującego unijne dofinansowanie. Starszy pan po jego wyjściu zorientował się, że został oszukany. O zdarzeniu tym powiadomił chełmskich policjantów. Teraz mundurowi poszukują sprawcy i po raz kolejny apelują o ostrożność w kontaktach z nieznajomymi.

Wczoraj rano dyżurny chełmskiej komendy otrzymał zgłoszenie o kradzieży pieniędzy z jednego z mieszkań w Chełmie. Policjanci, którzy pojechali pod wskazany adres ustalili, że do domu 93- latka przyszedł nieznany mu mężczyzna. Podając się za urzędnika zaproponował dofinansowanie z Unii Europejskiej dla osób, które posiadają w mieszkaniach oszczędności. Starszy pan wyjął pieniądze, które przechowywał w domu i pokazał nieznajomemu. Wtedy padła propozycja, aby odłożyć gdzieś te pieniądze i udać się do urzędu po wypłatę dofinansowania. Chełmianin wraz z małżonką wyszli na zewnątrz, tam czekali na nieznajomego, który rzekomo poszedł po samochód. Kiedy nie wracał zorientowali się, że zostali oszukani. Z domu zginęła koperta z zawartością 8 tysięcy złotych. Wtedy o całym zdarzeniu powiadomili mundurowych.


Policjanci poszukują sprawcy i po raz kolejny apelują do wszystkich o rozwagę i rozsądek w kontaktach z nieznajomymi. Pamiętajmy, że pomysłowość i przebiegłość oszustów jest nieograniczona. Pod różnymi pretekstami chcą wejść do naszych mieszkań. Zanim wpuścimy kogoś do środka sprawdźmy, z kim naprawdę mamy do czynienia. Przypominamy też o kampanii społecznej „Oszustom Stop”, która została zorganizowana w trosce o dobro i bezpieczeństwo osób starszych. Niezwykle ważne jest przekazywanie wiedzy osobom starszym na temat istniejących zagrożeń, aby mogły świadomie reagować, kiedy znajdą się w podobnej sytuacji.