Przeskocz do treści Przeskocz do menu

Reklama

Literaci świętują jubileusz

Kalendarz Anna Wesołowska
Literaci świętują jubileusz

Chełmscy literaci skupieni w grupie „Lubelska 36" świętują w tym roku 20-lecie istnienia grupy. Jubileusz uczczą w czwartek (21 marca), o godz. 17:00, w sali widowiskowej ChBP.

Chełmska Biblioteka Publiczna im. Marii Pauliny Orsetti zaprasza na jubileusz 20-lecia Chełmskiej Grupy Literackiej „Lubelska 36”. Początek o godz. 17:00, 21 marca 2024 r. (czwartek), w sali widowiskowej ChBP (ul. Partyzantów 40).

Wydarzenie, współorganizowane przez Chełmską Grupę Literacką „Lubelska 36” i Pismo Literacko-Artystyczne „Egeria”, zaplanowano w ramach obchodów Światowego Dnia Poezji, ustanowionego przez UNESCO.

W programie spotkania znalazły się: widowisko poetyckie „Słowo za słowem” w wykonaniu członków ChGL „Lubelska 36”, prezentacja multimedialna „20-lecie ChGL Lubelska 36 w fotografiach archiwalnych”, wspomnienia połączone z dyskusją, występ muzyczno-wokalny w wykonaniu uczniów I LO w Chełmie, degustacja jubileuszowego tortu oraz spotkanie z autorami.

Chełmska Grupa Literacka „Lubelska 36” powstała w 2004 r. z inicjatywy właściciela Wydawnictwa „TAWA”, Waldemara Taurogińskiego. Współzałożycielem ChGL był także Longin Jan Okoń, który pełnił funkcję honorowego prezesa do 2011 r.
Grupa zrzesza poetów, prozaików, eseistów i krytyków literackich związanych z Chełmszczyzną. Członkowie uczestniczą w cyklicznych spotkaniach określanych mianem „czwartków literackich”, tworzą, publikują, popularyzują literaturę i aktywnie uczestniczą w życiu kulturalnym miasta. Od dwóch dekad biorą czynny udział w kreowaniu regionalnego ruchu literackiego.

Polecamy, wstęp wolny!