Przeskocz do treści Przeskocz do menu

Udana akcja pograniczników

Kalendarz Anna Wesołowska
Udana akcja pograniczników

Ich wartość to ponad 90 tys. zł. Pochodzące z przemytu papierosy zatrzymali funkcjonariusze Nadbużańskiego Oddziału Straży Granicznej podczas działań na terenie Chełma.

Funkcjonariusze z Placówki Straży Granicznej w Dorohusku prowadzili 27 listopada br. działania wymierzone w przestępczość graniczną, związaną z przemytem wyrobów akcyzowych. W ich trakcie mundurowi weszli na teren jednej z posesji w Chełmie. Funkcjonariusze mieli informacje, iż mogą się tam znajdować znaczne ilości nielegalnych papierosów pochodzących z przemytu.

Informacje te potwierdziły się podczas przeszukania pojazdu. W bagażniku kontrolowanego samochodu funkcjonariusze SG ujawnili i zabezpieczyli 120 tys. szt. nielegalnych papierosów o wartości ponad 90 tys. zł.

Zatrzymano też dwóch mieszkańców regionu w wieku 47 i 41 lat. W sprawie wszczęto postępowanie przygotowawcze. Teraz trwa ustalanie źródła pochodzenia nielegalnych papierosów. Zatrzymani mężczyźni odpowiedzą za przestępstwo skarbowe, które zagrożone jest karą grzywny lub pozbawienia wolności.

Funkcjonariusze NOSG od początku tego roku nie dopuścili do wprowadzenia na rynek nielegalnych papierosów o wartości ponad 13 mln zł.