Przeskocz do treści Przeskocz do menu

Popełnił samobójstwo w Borku

Kalendarz Piotr
Popełnił samobójstwo w Borku

Marek M. (32 l.) od kilku lat przebywał w chełmskim ośrodku Towarzystwa Pomocy im. św. Brata Alberta. W poniedziałek (31 lipca) powiesił się w lesie Borek.

W godzinach porannych, mężczyzna oświadczył, że idzie do pracy, ale ostatecznie nie doszedł w umówione miejsce. Tego samego dnia, zaginięcie 32 – letniego Marka M. zgłosili członkowie jego rodziny. – Po akcji poszukiwawczej, ciało zostało odnalezione następnego dnia (3 sierpnia) w lesie Borek. Według oficjalnych ustaleń, mężczyzna popełnił samobójstwo – informuje Ewa Czyż, rzecznik chełmskich policjantów.

– Informacja o tym zdarzeniu została przekazana przez siostry i policję. Pomimo tego, że działamy od tylu lat, tego typu sytuacja miała miejsce u nas pierwszy raz – mówi nam Agnieszka Panasiuk z chełmskiego Towarzystwa Pomocy im. św. Brata Alberta. – Informacja o jego śmierci bardzo wpłynęła na wszystkich podopiecznych. W szczególności, że był osobą bardzo ułożoną i przebywał u nas od dłuższego czasu – dodaje.

Jak przekonuje Panasiuk, kierownictwo obiektu nie może zakazać jego opuszczania. – To nie jest szpital, ośrodek terapeutyczny, ale miejsce dla osób, które nie mają, gdzie się podziać. Nie są ubezwłasnowolnieni, ale w niektórych przypadkach stosujemy regulamin.