Przeskocz do treści Przeskocz do menu

Porozumienie zmienia władze

Kalendarz Piotr Janowski
Porozumienie zmienia władze

Piotr Krawczuk vel Walczuk został szefem Porozumienia – partii Jarosława Gowina w okręgu wyborczym nr 7. Zastąpił na tym stanowisku Jakuba Banaszka.

Jakub Banaszek nie ubiegał się o ponowny wybór. Przypomnijmy, że prezydent Chełma jeszcze pod koniec 2019 roku zrezygnował z szefowania miejskim strukturom Porozumienia Jarosława Gowina. Na stanowisku zastąpił go wówczas Daniel Domoradzki. Ten sam, który już w lutym br.  w niesławie pożegnał się ze stanowiskiem zastępcy prezydenta Chełma.

Obu rezygnacjom J. Banaszka towarzyszy ta sama narracja:

Pan prezydent już jakiś czas temu zapowiedział, że chce się skupić na sprawach miasta. Zarządzanie partyjnymi strukturami wymaga poświęcenia dużo czasu. Dlatego podjął taką decyzję, ale pozostaje członkiem ugrupowania – mówił “Dziennikowi Wschodniemu” Piotr Krawczuk vel Walczuk.

Piotr Krawczuk vel Walczuk jest jednak bliskim współpracownikiem prezydenta. Do Rady Miasta Chełm został wprawdzie wybrany z listy PiS. Jednak jako radny kontroluje związany z prezydentem Klub Radnych “Porozumienie dla Chełma”, który tworzą radni pierwotnie związani z PSL i lewicowym Postaw na Chełm. Teraz awansował w strukturach Porozumienia. Niewątpliwie więc J. Banaszek zachował wpływy w regionalnych strukturach partii. Przypomnijmy jeszcze tylko, że na Okręg wyborczy nr 7, którym zarządzał będzie P. Krawczuk vel Walczuk składają się trzy dawne województwa – chełmskie, zamojskie i bialskopodlaskie.

Wiceprezesami partii w okręgu zostali: senator Józef Zając, Rafał Bukowski, kierownik Centrum Usług Wspólnych w Chełmie i Adam Chodziński, radny miejski i dyrektor szpitala w Białej Podlaskiej. Sekretarzem został były działacz PSL Sławomir Zawiślak, a funkcję sekretarza objęła Paulina Suchań.