Przeskocz do treści Przeskocz do menu

Poznański opuszcza Twój Ruch i co dalej?

Kalendarz Piotr
Poznański opuszcza Twój Ruch i co dalej?

26 lutego Radio RMF FM podało, że partia Janusza Palikota nieprawidłowo rozlicza pracowników swojego klubu parlamentarnego. Sprawa wyszła na jaw po kontroli Zakładu Ubezpieczeń Społecznych, któremu poskarżył się jeden z pracowników klubu. Marek Poznański zdecydował się zawiesić członkostwo w partii kierowanej przez Janusza Palikota na trzy miesiące. 

27 lutego w Lublinie odbyła się konferencja w której uczestniczył Marek Poznański. Uważa, że wstąpił do tej partii ponieważ niosła ona nową jakość w polityce a także dążyła do poprawy dochodów osób zatrudnionych. Jest oburzony, tą sytuacją i nie godzi się na takie traktowanie osób, które razem z posłami pracują na rzecz partii. Zawieszenie członkostwa w partii nie oznacza opuszczenia klubu parlamentarnego Twojego Ruchu. Jaką decyzję podejmie Marek Poznański? Czy zdecyduje się przejść do innej partii politycznej? A może zmieni zdanie i pozostanie w partii kierowanej przez Janusza Palikota?

Jak na razie w rozmowie z portalem natemat.pl, poseł powiedział dziennikarzom: “Ja u siebie w regionie trzymałem poziom, nawet w każdych wyborach pod względem wyników przeskakiwałem PiS. Na poziomie ogólnopolskim to po prostu nie wypaliło”. Czekamy na oficjalne decyzje.

Przypominamy, że Marek Poznański został wybrany liczbą głosów 16 640 z okręgu “7 Chełm”. Startował z listy “Ruchu Palikota”.