Przeskocz do treści Przeskocz do menu

Prawnicy doradzają za darmo

Kalendarz Piotr
Prawnicy doradzają za darmo

Masz problem natury prawnej, z którym nie umiesz sobie poradzić? Potrzebujesz wskazówek jak odpowiedzieć na pismo z urzędu, a może nie wiesz, jak zinterpretować konkretne przepisy? Skorzystaj z bezpłatnej porady prawnej.

Przy Chełmskich Organizacjach Pozarządowych od roku funkcjonuje Biuro Porad Prawnych i Obywatelskich. – W ramach jego działalności dyżury pełni czterech prawników – mówi Joanna Bielecka z ChOP. – Pracują u nas pro bono, a ich porady są bezpłatne. Mogą z nich skorzystać mieszkańcy Chełma jak i całego powiatu.

Z jakimi sprawami najczęściej przychodzą ludzie poszukujący pomocy? Zwykle potrzebują po prostu wskazówek dotyczących tego, jak powinni zachować się w określonych sytuacjach. Często dotyczy to spraw o charakterze rodzinnym, majątkowych, spadkowych czy alimentacyjnych. Wiele problemów dotyczy kwestii wynikających ze zderzenia zwykłego obywatela z urzędami. Zdarzają się również sprawy z zakresu prawa pracy, odszkodowań, ekwiwalentu za urlopy, czy dochodzenia roszczeń z tego tytułu.

Biuro Porad Prawnych i Obywatelskich ma siedzibę przy ul. Wojsławickiej 7 (parter, budynek firmy “Escott”). Zapisy na bezpłatne porady prowadzone są pod nr tel. 518-355-237.