Przeskocz do treści Przeskocz do menu

Reklama

Reklama

Protest mieszkańców Wolwinowa

Kalendarz Piotr Janowski
Protest mieszkańców Wolwinowa

Mieszkańcy ulicy Wolwinów mają dosyć tego, co się dzieje na ich ulicy. Zniszczona nawierzchnia, brak chodników i ruch ciężarowy odbierają im całą przyjemność zamieszkiwania w tym miejscu. Zaprotestowali informując o swojej sytuacji lokalne media. Poparło ich również  Stowarzyszenie Inicjatywa Obywatelska “NASZ CHEŁM”.

O tym jak żyje się w sąsiedztwie chełmskiej cementowni i przy kompletnie zniszczonej drodze w materiale filmowym opowiadają sami mieszkańcy. Już po pierwszych kadrach można jednak stwierdzić, że ul. Wolwinów to dla tych ludzi znaczne wyzwanie. Mają poczucie, że zostali pozostawieni sami sobie, a samorząd zwyczajnie o nich zapomniał, a przecież tak jak wszyscy płacą podatki. 

Drogi nie ma i szybko nie będzie

Jak na łamach “Supertygodnia Chełmskiego” mówi Damian Zieliński z gabinetu prezydenta miasta:

Najpierw konieczne jest opracowanie dokumentacji projektowej na budowę drogi, ponieważ tylko będąc w jej posiadaniu, można aplikować o zewnętrzne dofinansowanie. Miasto najprawdopodobniej jeszcze w tym miesiącu ogłosi przetarg na wyłonienie wykonawcy dokumentacji. Po jej opracowaniu urząd będzie ubiegać się o zewnętrzne wsparcie na realizację przedsięwzięcia. W tym momencie trudno wskazać dokładny termin, ponieważ – tak jak wspomniałem wcześniej – sama aplikacja o dofinansowanie musi zostać poprzedzona opracowaniem projektu. O kolejnych krokach w tej sprawie będziemy informować.

Mieszkańcy ul. Wolwinów są zdesperowani

Zapowiadają zbiórkę podpisów pod petycją w sprawie swojej drogi. Już dzisiaj wsparcie znaleźli w Stowarzyszeniu “NASZ CHEŁM”. Zarząd tej organizacji wystąpił do władz miasta z pismem w sprawie ulicy. Autorzy piszą w nim m.in.:

Wiemy, że ul. Wolwinów nie jest jedyną tak zniszczoną ulicą w naszym mieście. Przykłady można mnożyć (…). Rozmawiając z chełmianami znamy ich zdanie na temat jakości i stanu ulic miasta. Jednak przykład Wolwinowa dosadnie pokazuje, że są oni zostawieni sami sobie. Ulica bez pobocza, chodnika z nawierzchnią, która nie spełnia żadnych standardów bezpieczeństwa. W naszym przekonaniu każdy mieszkaniec Chełma jest ważny. Należy wsłuchiwać się w potrzeby Chełmian. Od lat przypominamy motto naszego Stowarzyszenia: – „Mieszkańcy wiedzą najlepiej czego potrzebują”. Obywatele chcą partycypacji w życiu miejskiej wspólnoty.

***

O sytuacji na ul. Wolwinów będziemy informować na bieżąco