Przeskocz do treści Przeskocz do menu

Przeglądamy listy: PSL odświeżony

Kalendarz Piotr
Przeglądamy listy: PSL odświeżony

PSL od dłuższego czasu stara się odświeżyć wizerunek. Widać to także w Chełmie. Zmiany można zauważyć nawet na listach wyborczych. Do pewnych przetasowań doszło wśród „jedynek”. O ile w okręgu pierwszym liderem pozostaje Józef Górny, tak w pozostałych widzimy nowe twarze w porównaniu do poprzednich wyborów. W okręgu drugim liderem została obecna i jedyna radna PSL, Joanna Lis. W okręgu 3 listę prowadzi Artur Juszczak, który cztery lata temu o mandat starał się z Dyrekcji i Cementowni. W okręgu czwartym „jedynką” został Krzysztof Głaz.

Na listach odnajdziemy także kilka znanych powszechnie osób. Przede wszystkim Grzegorza Langiewicza znanego ze współpracy z mediami oraz wieloma grupami społecznymi. Poza nim Krzysztofa Kołtuna – właściciela popularnego w Chełmie antykwariatu kresowego. Na listach znajdziemy także kilku nauczycieli, m.in. Wiesława Jezierskiego oraz Ireneusza Wojtaszaka. Obaj kandydaci startują z poparciem LPR.

Należy również przyznać, że lista jest stosunkowo młoda. Znajdziemy na niej nawet kandydata poniżej 30 roku życia. Pozytywnym elementem jest także olbrzymia różnorodność i bezpartyjność wielu kandydatów.