Przeskocz do treści Przeskocz do menu

Przetarg na remont Rejowieckiej do powtórki

Kalendarz Piotr
Przetarg na remont Rejowieckiej do powtórki

Prezydent Agata Fisz postanowiła unieważnić przetarg w sprawie remontu części ulicy Rejowieckiej. Powód? Najkorzystniejsza kwota zaproponowana przez Przedsiębiorstwo Robót Drogowych z Zamościa przewyższa kwotę zaplanowaną na tę inwestycję o prawie 180 tys. zł.

Na wymianę nawierzchni asfaltowej na części ulicy Rejowieckiej od ronda ZwiN do ulicy Judyma, w budżecie zapisano 500 tys. zł. Miejscy urzędnicy ubiegali się o drugie tyle z rezerwy Ministerstwa Infrastruktury, jednakże resort przyznał dofinansowanie w wysokości 440 tys. zł.

Jak komentuje Prezydent Agata Fisz, brakującą kwotę na tak ważną inwestycję, można byłoby znaleźć w rezerwie ogólnej, ale różnica jest na tyle duża, że warto spróbować ten przetarg ogłosić jeszcze raz.

 – Liczymy się z tym, że będziemy musieli dołożyć do tej inwestycji, natomiast biorąc pod uwagę odpowiedzialność za publiczne pieniądze, a pozwala na to jeszcze czas, zdecydowaliśmy się ogłosić ten przetarg ponownie – dodaje Prezydent Fisz. 

Ogłoszenie przetargu opóźni rozpoczęcie prac remontowych o dwa tygodnie. Wstępny termin zakończenia inwestycji określany jest na 31 października br.