Przeskocz do treści Przeskocz do menu

Reklama

Przystanek dla wędrujących książek

Kalendarz Anna Wesołowska
Przystanek dla wędrujących książek

W Młodzieżowym Domu Kultury w Chełmie urządzono kącik bookcrossingowy. Znajdziecie go zaraz po wejściu do budynku. To miejsce do czytania i wymieniania się książkami.

W gustownie urządzonym kąciku obowiązują proste zasady:

  • KORZYSTAJ – znajdź książkę, która Ci się podoba i zacznij czytać
  • CZYTAJ GDZIE CHCESZ – możesz czytać książki w naszym bookcrossingowym kąciku albo wziąć je ze sobą do domu i oddać po przeczytaniu
  • WYMIEŃ – jeżeli znajdziesz na naszych półkach książkę, którą chcesz mieć,weź ją, a w zamian przynieś i zostaw u nas inną, równie cenną.
  • PAMIĘTAJ O INNYCH – oni też chcą korzystać z bookcrossingu. Wypożyczaj jednorazowo nie więcej niż trzy książki.
  • SZANUJ – korzystaj z książek tak, by czytający po Tobie również mogli czerpać z nich radość.
  • UWOLNIJ SWOJE KSIĄŻKI – jeśli masz w domu przeczytane już i niepotrzebne książki, przynieś je do naszego kącika. Inni chętnie je przeczytają. Wymień książkę i dziel się z nami radością czytania!

Bookcrossing

… to społeczna ogólnoświatowa forma popularyzowania czytelnictwa, ruchoma wirtualna biblioteka, bez własnej siedziby, regałów i kart bibliotecznych. Idea bookcrossingu zrodziła się na początku naszego wieku w Stanach Zjednoczonych i szybko się rozprzestrzeniła. Do Polski dotarła w 2003 r. „Krążące książki” lub „książki w podróży” zaczęły  pojawiać się w miejscach publicznych – pociągach, sklepach, kawiarniach, galeriach, szpitalach lub na tzw. półkach bookcrossingowych po to, by znalazca mógł je przeczytać i przekazać dalej. Teraz taki kącik mamy także w Chełmie, w MDK, ul. Pocztowa 41.