Przeskocz do treści Przeskocz do menu

Pucharowa przygoda Chełmianki trwa

Kalendarz Piotr

Chełmianka awansowała do pierwszej rundy Pucharu Polski na szczeblu centralnym.

W ubiegłą sobotę (15 lipca) chełmski zespół pokonał II-ligowy Rozwój Katowice. Bramkę na wagę zwycięstwa strzelił Przemysław Banaszek, który pokonał bramkarza w sytuacji sam na sam już w 13 minucie gry.

Chełmianka po raz trzeci z rzędu zagrała w rundzie wstępnej Pucharu Polski. Rok i dwa lata temu musiała uznać wyższość przeciwnika, głównie z powodu dużych zmian, jakie zachodziły w zespole w trakcie letniej przerwy. Tym razem klubowi działacze i trenerzy postanowili o wiele szybciej zamknąć kadrę, zachowując zdecydowaną większość piłkarzy, którzy wywalczyli awans do III ligi – informuje chelmianka.pl.

Najbliższy mecz w sobotę (22 lipca). Do Chełma przyjedzie Zagłębie Sosnowiec, które w poprzednim sezonie do ostatniej kolejki biło się o ekstraklasę.  Początek meczu o godz. 17:00 na stadionie miejskim w Chełmie.

ChKS Chełmianka– Rozwój Katowice 1:0 (1:0)

1:0 – Banaszak (13).

ChKS: Drzewiecki – Wołos, J. Niewęgłowski, Maliszewski, Kwiatkowski, Kotowicz (63 D. Niewęgłowski), Kobiałka (67 Jabkowski), Uliczny, Banaszak, Prytuliak (75 Koszel), Kompanicki.

(źródło: chelmianka.pl)