Przeskocz do treści Przeskocz do menu

Puszcza ma nowego gospodarza

Kalendarz Piotr
Puszcza ma nowego gospodarza

Ośrodek wypoczynkowy w Puszczy ma nowego dzierżawcę. Aktualnym gospodarzem miejsca jest Chełmskie Stowarzyszenie Wsparcia Bliźniego. Na zmianie skorzysta także gmina, bowiem czynsz roczny ze 100 zł wzrósł do 3 tysięcy.

Dotychczas dzierżawcą ośrodka w Puszczy była parafia Św. Kazimierza w Chełmie, która w 2007 roku przedłużyła dzierżawę na 20 lat. I choć symboliczna kwota czynszu – 108 zł nie dawała możliwości czerpania zysków z ośrodka, tak władze gminy nie miały powodów do narzekań. Parafia kierowana przez ks. płk. kan Grzegorza Kamińskiego od lat organizowała tam obozy dla dzieci i młodzieży, jednocześnie inwestując w infrastrukturę. Na terenie pojawiły się pola namiotowe, przyłącze elektryczne i kanalizacyjne, boiska sportowe, baza kuchenna i oczyszczalnia ścieków. W tym roku parafia wystąpiła o rozwiązanie umowy.

Nowy dzierżawca – Chełmskie Stowarzyszenie Wsparcia Bliźniego zapowiada, że będzie kontynuowało dotychczasowe działania Caritasu. Nowa perspektywa inwestycyjna w  szczególności cieszy władze gminy Żmudź. – Dotychczasowe prace już pochłonęły dziesiątki tysięcy złotych.  Prowadzono je przy wałach, odmulano zbiornik i rów dopływowy, a na plażę został nawieziony piasek – komentuje wójt gminy Żmudź Edyta Niezgoda. 

W jakim tempie posuwają się inwestycje, będziemy mogli się przekonać już w najbliższe wakacje. Stowarzyszenie tworzone przez Barbarę Stemplewską, nie zrezygnuje organizacji “tradycyjnych” już obozów i kolonii dla dzieci młodzieży.

Fot. Roztocze-Bug.pl