Przeskocz do treści Przeskocz do menu

Ranking szkół. Liderem znów II LO

Kalendarz Anna Wesołowska
Ranking szkół. Liderem znów II LO

II Liceum Ogólnokształcące jest najlepszą chełmską szkołą średnią. Tak wynika z prestiżowego rankingu „Perspektyw”. Jak wypadli inni?

W tym roku “Prerspektywy” po raz 21. ogłosiły ranking liceów i techników wskazując szkoły, w których warto się uczyć.

W tym roku prezentujemy ich aż 1500, z myślą o podwójnym roczniku kandydatów. Lata, które spędzamy w liceum czy technikum mają decydujący wpływ na nasze dalsze życie. Zdobywamy w nich wiedzę, ale też kształtuje się tam nasz system wartości. Dlatego tak ważne jest, żeby spędzić te 4 lub 5 lat w dobrej szkole! – czytamy na łamach pisma.

Jak wypadły chełmskie szkoły średnie?

Po raz kolejny liderem jest II Liceum Ogólnokształcące im. gen. Gustawa Orlicz-Dreszera. Na liście krajowej znalazło się na 414. miejscu (na tysiąc sklasyfikowanych). To gorzej, niż rok temu, kiedy nasza najlepsza szkoła średnia była na 298. miejscu.

Drugą lokatę na liście rankingowej zajęło I Liceum Ogólnokształcące im. Stefana Czarnieckiego, które znalazło się w tym roku na 529. miejscu w kraju.

Warto zauważyć, że dobre licea mamy też w mniejszych miastach. I Liceum Ogólnokształcące im. Władysława Jagiełły w Krasnymstawie jest w tym roku na 363. miejscu, a I Liceum Ogólnokształcące im. Tadeusza Kościuszki we Włodawie zajęło 439. miejsce w kraju!

Najlepsze polskie liceum jest w Warszawie – to XIV Liceum Ogólnokształcące im. St. Staszica. Z kolei w woj. lubelskim najwyżej sklasyfikowanym liceum jest I Liceum Ogólnokształcące im. Stanisława Staszica w Lublinie, które zajęło 25. miejsce na liście rankingowej.

Pełne wyniki liceów znajdziecie tutaj.

Oddzielny ranking „Perspektywy” przygotowują dla techników. W kraju najlepszą szkołą okazało się Technikum Mechatroniczne nr 1 w ZSLiT nr 1 w Warszawie. Spośród szkół naszego regionu od kilku lat stawce przewodzi lubelskie Technikum Elektroniczne im. Obrońców Lublina 1939 r. – 5. miejsce w kraju.

Dwie chełmskie szkoły też mogą mówić o sukcesie. To Technikum Ekonomiczne nr 3 w ZSEiM – 169. pozycja w kraju (przed rokiem 185.) oraz Technikum nr 2 w Zespole Szkół Technicznych  w Chełmie – 273. miejsce w kraju.

Pełne wyniki techników znajdziecie tutaj.

Gratulujemy!