Przeskocz do treści Przeskocz do menu

Roboty na 3 Maja potrwają do grudnia

Kalendarz Anna Wesołowska
Roboty na 3 Maja potrwają do grudnia

Trwa przebudowa Alei 3 Maja w Chełmie. Od skrzyżowania z Wojsławicką do Vendo Parku powstaje dwupasmowa droga, która będzie częścią przyszłej południowej obwodnicy miasta.

Drugi miesiąc trwa budowa nowej nitki Alei 3 Maja w Chełmie. Na odcinku od skrzyżowania z ulicą Wojsławicką do skrzyżowania przy Vendo Parku powstaje dwupasmowa droga, która będzie częścią przyszłej południowej obwodnicy Chełma (o planach jej budowy pisaliśmy m.in. tutaj). Planuje się, że prace potrwają do grudnia.

Budowa nowej nitki Alei 3 Maja to I etap tego zadania. Potrwa co najmniej do końca czerwca. Roboty są teraz prowadzone poza jezdnią, więc ruch odbywa się bez specjalnych utrudnień dla kierowców. Te pojawią się w kolejnych etapach prac.

Prawdopodobnie na początku lipca rozpocznie się budowa ronda u zbiegu Wojsławickiej, Mościckiego i 3 Maja.

Takie rozwiązanie zdecydowanie poprawi bezpieczeństwo i usprawni ruch w tym miejscu – podkreśla Dominik Gil z Gabinetu Prezydenta Miasta.

Jednocześnie drogowcy przystąpią do przebudowy istniejącej „nitki” 3 Maja na odcinku objętym inwestycją. Przy okazji pobudowane zostaną nowe chodniki i ścieżka rowerowa. Trasa zyska nowe oświetlenie, infrastrukturę podziemną oraz oznakowanie. To część inwestycji pn. „Budowa Alei 3 Maja wraz z rondem”. Pochłonie ponad 5,5 mln złotych. Większość, bo 80 proc. wartości zadania, została dofinansowana z Funduszu Dróg Samorządowych.

Wykonawcą inwestycji  jest konsorcjum firm B.G. Construction Sp. z o.o. i PUH Bernadeta Kaleta z Wólki Tarnowskiej. Finału budowy Alei 3 Maja wraz z rondem możemy się spodziewać na początku grudnia br.

wojs_c5_82awicka-2-scaled.800x0.jpg