Rok z zapaśnikami. Sukcesy Cementu - Gryfa Chełm

Kalendarz Piotr

Cement – Gryf Chełm podsumował swój tegoroczny  sezon startowy. Zapaśnicy i zapaśniczki chełmskiego klubu reprezentując nasze miasto na arenach ogólnopolskich i międzynarodowych kolejny raz odnieśli szereg sukcesów. Zdobyli aż 115 medali  we wszystkich grupach wiekowych.

W Mistrzostwach Polski reprezentanci chełmskiego klubu wywalczyli 39 medali. 11 razy stawali na podium Międzynarodowych Turniejów. W Ogólnopolskich  Turniejach zdobyli łącznie 65 medali. W zawodach największej  rangi – Igrzyska Europejskie , Mistrzostwa Świata i Europ, reprezentanci Chełma pięciokrotnie bronili barw Polski. Zaszczytu reprezentowania Polski dostąpili: Katarzyna Krawczyk, Patryk Kamiński i Katarzyna Kamińska. Największy sukces odniosła Katarzyna Krawczyk zdobywając srebrny medal w Igrzyskach Europejskich oraz Patryk Kamiński, który z Mistrzostw Świata Kadetów wrócił z brązowym medalem.

Tytuły Mistrzów Polski zdobyli: Katarzyna Krawczyk, Karolina Krawczyk, Patryk Kamiński, Grzegorz Matysek, Maria Świeczak i Anna Wawrzycka. Ponadto medale w  Mistrzostwach Polski wywalczyli: Dorota Kopyść, Patrycja Dudek, Aleksandra Łysomirska, Marlena Kister, Beata Federowicz, Aneta Skomorucha, Katarzyna Kamińska, Anna Urbanowicz, Dorota Struszewska, Monika Misiura, Karolina Wieczerza, Grzegorz Mielniczuk, Angelika Dytrych, Ilona Sobczyńska, Weronika Maleszka, Mateusz Bierzanowski, Piotr Główka.

Cement-Gryf Chełm z ogromną przewagą punktową  wygrał ogólnopolską klasyfikację na najlepszy klub w zapasach kobiet zdobywając 1284,5 punktów. Drugim klubem  został KS„ Grunwald Poznań” (690 pkt), a KS „Slavia” Ruda Śląsk (518,5 pkt) uplasował się na trzeciej pozycji wśród najlepszych zespołów w kraju.

W współzawodnictwie Ministerstwa Sportu i Turystki na 3373 sklasyfikowanych klubów wśród wszystkich  dyscyplin sportowych  chełmski klub zajął wysokie 55 miejsce w kraju. W ogólnopolskim współzawodnictwie sportu młodzieżowego sekcja zapasów kobiet zajęła I miejsce, a wśród wszystkich klubów w województwie Cement Gryf jako jednosekcyjna drużyna zajęła II miejsce za sześciosekcyjnym Agrosem Zamość. Łącznie zapaśnicy i zapaśniczki z Chełma w mijającym sezonie  w współzawodnictwie Ministerstwa Sportu i Turystki zgromadzili  419,40  pkt, co stanowi 78% wszystkich punktów(539,90) zdobytych przez pozostałe dyscypliny na terenie Chełma.

Zarząd, trenerzy i zawodnicy szczególne podziękowania za wsparcie finansowe i organizacyjne kierują do Urzędu Miasta Chełm, Urzędu Marszałkowskiego Województwa Lubelskiego, Wojewódzkiego Zrzeszenia LZS, Szkoły Mistrzostwa Sportowego w Zespole Szkół Technicznych, Miejskiego Szkolnego Związku Sportowego w Chełmie  i oficjalnego sponsora klubu Cemex Polska. Dziękują również  kibicom i sympatykom zapasów oraz rodzicom zawodników i zawodniczek. Ich duże zaangażowanie w znaczny sposób wspomaga prowadzony przez kadrę trenerską  proces szkoleniowy.