Przeskocz do treści Przeskocz do menu

Rolnicy znów na drogach

Kalendarz Anna Wesołowska
Rolnicy znów na drogach

Dzisiaj (2 lutego) rozpoczyna się kolejny protest rolników. Uważajcie w Okopach na drodze krajowej nr 12, która prowadzi do przejścia granicznego w Dorohusku.

Dzisiaj (2 lutego) o godzinie 10:30 w miejscowości Okopy w gminie Dorohusk rozpocznie się protest środowisk rolniczych. Zgromadzenie zostało zgłoszone przez organizatorów. Protest potrwa do 3 lutego 2023 roku do północy.

Protestujący w ciągnikach rolniczych zgromadzą się przy skrzyżowaniu drogi krajowej numer 12 (prowadzącej do przejścia granicznego w Dorohusku) z drogą wojewódzką numer 816 (Hrubieszów-Włodawa). Ruch pojazdów zostanie spowolniony. Kierowcy, uważajcie; na trasie mogą wystąpić znaczne utrudnienia.

O co chodzi rolnikom?

– Ceny zbóż drastycznie spadły. Przewóz ziarna z Ukrainy miał się odbywać tranzytem, ale nasz kraj został nim dosłownie zasypany. I teraz jest tak, że nasze zboże jakościowe chwilowo wypłynęło z kraju, a został ten syf z Ukrainy. Niestety, nadal jest problem ze zbożem technicznym, które miało pójść na opał, a poszło na młyny. Więc nie tylko rolnicy są oszukiwani, ale i konsumenci – mówi Piotr Olszewski, jeden z koordynatorów protestu w Dorohusku. (dla portalu tygodnik-rolniczy.pl

Policja zapewnia, że przez cały czas protestu będzie czuwać nad bezpieczeństwem podróżujących, uczestników zgromadzenia, jak też okolicznych mieszkańców.

– Apelujemy do kierujących o zachowanie szczególnej ostrożności w tym czasie oraz stosowanie się do poleceń funkcjonariuszy – mówi kom. Ewa Czyż z KMP w Chełmie. – Wyruszając w drogę powinniśmy uwzględnić dłuższy niż zwykle czas dojazdu.

Rolnicy zapowiedzieli blokadę granic także w Hrebennem, Korczowej, Medyce i terminala w Woli Żydowskiej.

polic-2-ii.800x0.jpg