Przeskocz do treści Przeskocz do menu

Rozbójnik grasował po centrum Chełma

Kalendarz Anna Wesołowska
Rozbójnik grasował po centrum Chełma

Najpierw zaatakował 17-latka i zabrał mu okulary przeciwsłoneczne. Pół godziny później pobił dostawcę jedzenia i skradł torbę termiczną z zamówionym posiłkiem. Kryminalni z chełmskiej komendy już zatrzymali 25-letniego sprawcę tych rozbojów.

W poniedziałek w nocy (22 kwietnia) dyżurny komendy otrzymał zgłoszenie o rozboju, do którego doszło w centrum Chełma. Z relacji pokrzywdzonego 17-latka wynikało, że idąc chodnikiem został bez przyczyny uderzony przez przypadkowego mężczyznę. Napastnik skradł mu okulary przeciwsłoneczne i uciekł.

Kilkadziesiąt minut później było kolejne zgłoszenie rozboju, również z centrum Chełma. Tym razem zaatakowany i pobity został 20-letni dostawca jedzenia, który dotarł pod podany adres z zamówieniem. Mężczyzna uderzył go pięścią w głowę, po czym wyrwał mu termiczną torbę z posiłkiem i oddalił się w nieznanym kierunku.

Pokrzywdzeni oszacowali straty na kwotę blisko 500 złotych. Została im udzielona pomoc medyczna.

Sprawą zajęli się policjanci kryminalni, którzy ustalili, że za tymi zdarzeniami stoi jedna osoba. Następnego dnia rano zatrzymali na terenie Chełma 25-letniego sprawcę obu rozbojów. W mieszkaniu, w którym przebywał, znaleźli skradzione okulary i torbę oraz opakowania po zamówionym jedzeniu. Zatrzymany był już notowany za przestępstwa przeciwko życiu i zdrowiu. Za rozbój grozi mu kara do 15 lat pozbawienia wolności.