Przeskocz do treści Przeskocz do menu

Ruch Poparcia Kukiza zakłada struktury w Chełmie

Kalendarz Piotr
Ruch Poparcia Kukiza zakłada struktury w Chełmie

Oficjalne sondaże wyborcze wskazują, że partia Pawła Kukiza dogania Prawo i Sprawiedliwość i Platformę Obywatelską. Popierać ją ma 21,3 proc. badanych. Rozmawialiśmy z Adamem Puchalą – koordynatorem Ruchu JOW Kukiza na Okręg Wyborczy nr. 7

Mateusz Grzeszczuk: Co nakłoniło was do założenia struktur ruchu Poparcia Pawła Kukiza w Chełmie?

Adam Puchala: Przede wszystkim chęć realnych zmian. Znam bardzo wiele osób, do których zaliczam się również i ja, które totalnie zniechęciły się do polityki, nie widząc możliwości realnego rozbicia istniejącego betonu. Dzięki inicjatywie Pawła Kukiza odzyskaliśmy wiarę w ideę pracy organicznej i realnego wpływu na otaczającą rzeczywistość.

W naszym mieście to zjawisko dosyć niezwykłe przy swego rodzaju “monopolu” PiS, PO, SLD i PSL. Niektórzy mogliby zwątpić, że pojawi się u nas jakaś alternatywa.

Wspomnianym “powątpiewającym” mogę zwrócić uwagę na wynik Pawła Kukiza w wyborach prezydenckich. Dlaczego wskazuję na te 20 procent? Bo pokazuje nam, że człowiek całkowicie spoza układu, spoza politycznego światka może narobić wiele zamieszania w życiu publicznym, stając się przy tym figurą przez ów beton w pewien sposób respektowaną. Pokazuje to także, że świadomość społeczna i opór wobec obsadzonej po roku 89′ kadry rośnie, a Kukiz jest tego swoistym symbolem. W mojej ocenie działa to zarówno na skalę krajową jak i lokalną.

https://www.youtube.com/watch?v=bm1aEBgpiMQ

Jakich działań w Chełmie możemy się od was spodziewać w ramach zdobywania elektoratu?

Przede wszystkim rzetelnego przyglądania się działaniom obecnej władzy. Analiza i ocena słuszności rozdysponowywanych przez magistrat pieniędzy, należących przecież do OBYWATELI jest kluczowa. Z pewnością potępiać będziemy każdą bezsensowną inwestycję, każdy niesłusznie uznany za istotny wydatek, każdą głupotę i każdy absurd. Jest wiele istotnych spraw, nad którymi przeciętny obywatel się nie zastanawia, choć przecież wpływają na jego życie i wydarzenia te są finansowane między innymi przez niego. To będzie druga gałąź naszej działalności – edukacja społeczna i budowanie wspólnoty obywatelskiej.

Jakimi środkami chcecie uczulać mieszkańców na te kwestie?

Od drugiej połowy czerwca rozpoczniemy serię spotkań z mieszkańcami Chełma. Chcemy mieć bezpośredni kontakt z ludźmi. To najlepsza forma budowania jakiegokolwiek ruchu. Nazwałbym to serią paneli edukacyjno-dyskusyjnych. Serię tych “paneli” rozpocznie duże, otwarte spotkanie pod koniec czerwca.

Jak wygląda tworzenie waszej partii w Chełmie od zera?

Każdy kto kiedyś miał okazję tworzyć struktury jakiejkolwiek partii docenia wartość i niezastąpienie poczty pantoflowej. Zainteresowanie jest ogromne, pomimo tego, że jedyną naszą “tubą propagandową” jest Facebook. Formalizacja struktur nastąpi w ciągu najbliższych tygodni.

Przed wyborami spotkanie Pawła Kukiza z wyborcami nie było możliwe do zorganizowania, tak przynajmniej wynikało z komentarza jego sztabu. Możemy się go spodziewać w najbliższym czasie?

W najbliższym czasie niestety nie. Paweł Kukiz jest w tej chwili niezwykle zaangażowany w organizowanie ogólnokrajowego kongresu w Lubinie. Z pewnością zaaranżujemy spotkanie Pawła z mieszkańcami w okolicach sierpnia lub września.

Jak można się z wami skontaktować?

Przez portal społecznościowy lub bezpośrednio pod adresem mailowym adampuchala@gmail.com. Wiem, że ilość dostępnych form kontaktu nie powala na kolana, ale jesteśmy dopiero w przysłowiowych powijakach i na wszystko przyjdzie czas.

Dziękuję za rozmowę.