Przeskocz do treści Przeskocz do menu

Ścigali się na Rajdzie św. Krzysztofa

Kalendarz Piotr

Chełmska załoga wystartowała w Rajdzie św. Krzysztofa, który był 2 rundą Mistrzostw Okręgu Lubelskiego. Pomimo problemów na trasie, naszym kierowcom udało się zająć miejsce w pierwszej dziesiątce.

Zawody organizowane przez Automobilklub Lubelski odbyły się w dniach 22-23 lipca w Dzierzkowicach (Kraśnik). Wystartowało w nim 21 załóg, w tym chełmska załoga w składzie: Jarosław i Bogdan Malec.

Dwudniowy rajd rozpoczął się prologiem rozegranym w Kraśniku. Następnego dnia zawodnicy mieli do pokonania 9 trudnych technicznie oraz bardzo wymagających odcinków specjalnych w: Dzierzkowicach Podwody, Dzierzkowicach Góry oraz Dzierzkowicach Zastawiu.

Chełmska załoga początkowo utrzymywała się w czołówce. Aż do czwartego odcinka specjalnego, podczas którego po uderzeniu kołem w pobocze, poważnie uszkodzili zawieszenie. Miało to decydujący wpływ na końcowy wynik – mówi Agnieszka Wojciechowska z JM Motorsport.

Mimo sporego pecha chełmianom udało się ukończyć rajd z bardzo dobrymi wynikami. W swojej klasie zajęli 2 miejsce, a w klasyfikacji generalnej wyścig ukończyli na miejscu 6 .