Przeskocz do treści Przeskocz do menu

Reklama

Senator Zając o swojej rodzinie

Kalendarz Anna Wesołowska
Senator Zając o swojej rodzinie

„Tam, gdzie kwitną kasztany”  to opowieść o kilku pokoleniach rodziny senatora Józefa Zająca. Zapraszamy na promocję książki. Sprawdź szczegóły.

Spotkanie promujące książkę biograficzną prof. Józefa Zająca pt. „Tam, gdzie kwitną kasztany” zaplanowane jest na 29 listopada (wtorek), godz. 17:00, w  sali widowiskowej ChBP (ul. Partyzantów 40). Organizatorami spotkania są: Biblioteka Państwowej Akademii Nauk Stosowanych w Chełmie i Chełmska Biblioteka Publiczna im. Marii Pauliny Orsetti.

Autor w publikacji „Tam, gdzie kwitną kasztany” opowiada historię kilku pokoleń swojej rodziny. Losy familii przedstawione są na tle wydarzeń historycznych oraz przemian kulturowych i obyczajowych, a przy tym opowiedziane z gawędziarską lekkością.

Zapraszamy,  wstęp wolny!

***

Józef Zając jest nauczycielem akademickim i naukowcem, senatorem RP VIII, IX i X kadencji. W latach 1973–1996 pracował w Instytucie Matematycznym PAN, gdzie uzyskał stopień doktora i tytuł doktora habilitowanego nauk matematycznych. W latach 1996-2018 był zatrudniony na Katolickim Uniwersytecie Lubelskim Jana Pawła II na stanowisku profesora nadzwyczajnego. Jest specjalistą w zakresie analizy zespolonej i zastosowań matematyki w technice oraz ekonomii. Jego dorobek naukowy obejmuje ponad sto trzydzieści prac opublikowanych w recenzowanych czasopismach krajowych i zagranicznych. Jest również autorem podręcznika poświęconego nawigacji i frazeologii lotniczej. Pod jego kierunkiem powstały cztery rozprawy doktorskie.

Pasją Józefa Zająca jest pilotaż samolotowy i szybowcowy, ekonomia gospodarcza, historia Polski i Ukrainy, pszczelarstwo oraz łowiectwo.