Przeskocz do treści Przeskocz do menu

Sesja budżetowa

Kalendarz Anna Wesołowska
Sesja budżetowa

Na ostatnią w tym roku sesję zbierają się 28 grudnia br. chełmscy radni. Najważniejszym punktem programu będzie uchwalenie budżetu miasta na rok 2018.

Ostatnie w tym roku posiedzenie chełmskiej Rady Miasta upłynie na debacie nad najważniejszym dokumentem czyli budżetem miasta na rok 2018. Projekt budżetu Chełma jest znany od ponad miesiąca. Na przełomie listopada i grudnia br.  mieszkańcy mogli go konsultować na spotkaniach w swoich osiedlach.

Podczas jutrzejszej dyskusji dodatkowo przedstawiona zostanie opinia Regionalnej Izby Obrachunkowej nt. projektu budżetu Chełma oraz przedstawicieli stałych komisji RM.

Nadto w programie sesji znalazły się projekty uchwał dotyczące m.in. nadania nagród za osiągnięcia w dziedzinie twórczości artystycznej, upowszechniania i ochrony dóbr kultury w 2017 roku. Dowiemy się zatem, kto tym razem uhonorowany zostanie Nagrodą KAJ-a czyli Nagrodą im. Kazimierza Andrzeja Jaworskiego.

Radni nadadzą też nazwę nowemu rondu u zbiegu ulic Obłońskiej i Zielnej. Będzie się teraz nazywać Rondo Honorowych Dawców Krwi.

Nieoficjalnie wiemy, że podczas jutrzejszej sesji z samorządem pożegna się Stanisław Mościcki, dotychczasowy wiceprezydent miasta. Zdecydował się odejść na emeryturę. Mościcki pełnił tę funkcję przez ostatnie 10 lat. Był odpowiedzialny za sprawy miejskiej kultury, oświaty i sportu. Jak wcześniej wielokrotnie zapowiadała prezydent, do końca kadencji samorządu nie zamierza powoływać nowej osoby na stanowisko wiceprezydenta.

XXXIV sesja VII kadencji Rady Miasta Chełm rozpocznie się 28 grudnia 2017 r., o godz. 13, w sali nr 1 UM przy Lubelskiej 65.

***

Przypominamy, że sesje Rady Miasta są dostępne dla wszystkich mieszkańców. Warto czasem wybrać się do UM, by posłuchać, jak nad naszymi sprawami pracują ludzie, którym powierzyliśmy nasze miasto.