Przeskocz do treści Przeskocz do menu

Siatkówka wróciła do Chełma

Kalendarz Piotr Janowski
Siatkówka wróciła do Chełma

Chełmscy siatkarze meldują się w kolejnej rundzie Pucharu Polski. W sobotę przekonująco, bo 3:0 pokonali KKS Kozienice. Już w środę kolejne spotkanie.

Sobotnia wygrana nie przyszła naszej drużynie łatwo. Szczególnie zacięty był pierwszy set, który ostatecznie zakończył się wynikiem 27:25. Kolejne partie były już jednak łatwiejsze i zakończyły się w stosunku do 18 i 21. Już w środę Arka Tempo Chełm podejmie zespół SMS PZPS I Spała. Wśród kibiców poza samym meczem, spore emocje budzi postać trenera przeciwnej drużyny. Spałę prowadzi bowiem Michał Bąkiewicz wieloletni reprezentant Polski, srebrny medalista mistrzostw świata z  2006 roku i mistrz Europy z 2009. Tym samym możemy ogłosić, że siatkówka wróciła do Chełma.
Nowa odsłona chełmskiej siatkówki trwa niespełna miesiąc. Zaledwie 26 sierpnia władze klubów Arka Lublin i Tempo Chełm we współpracy z władzami naszego miasta ogłosili, że w bieżącym sezonie drużyna seniorów, która właśnie awansowała do II ligi zagra pod nową nazwą: KS Arka Tempo Chełm. Umowa przewiduje także, że Klub Tempo zajmie się szkoleniem młodzieży. Zobaczcie w jakim składzie zagra w tym sezonie chełmska drużyna:

arka-scaled.jpg

Warto również pamiętać, że siatkówka to bardzo popularna dyscyplina w całym kraju. Jesteśmy przekonani, że mecze Arki, która już we wrześniu rozpoczyna sezon, przyciągną rzeszę widzów na trybuny naszej, niewykorzystującej dotąd w pełni swojego potencjału, Miejskiej Hali Sportowej – czytamy w mediach społecznościowych klubu (z tej samej strony pochodzi fotografia drużyny).
Cele jakie stawia przed sobą klub są jasne – walka o pierwszą szóstkę w tabeli drugiej ligi, a w przyszłości o awans do pierwszej ligi. Ich realizacja z pewnością będzie łatwiejsza, kiedy drużyna otrzyma wsparcie kibiców. Środowy mecz rozegrany zostanie w hali przy ul. Granicznej. Obowiązuje reżim sanitarny. Na sali dostępnych więc będzie zaledwie 299 miejsc.
Rozgrywki ligowe ruszają 26 września. Pierwsze dwie kolejki nasi siatkarze rozegrają jednak na wyjazdach. 26 września ich przeciwnikami będzie KS Błękitni Ropczyce. Zaś 3 marca podejmie ich Hutnik Kraków. Na swoim parkiecie zagrają dopiero 10 października. Do Chełma przyjadą siatkarze AKS V LO Rzeszów. Zobaczcie jak wygląda kompletny terminarz pierwszej rundy rozgrywek Arki Tempo Chełm. Uwaga! materiał pochodzi ze strony Polskiego Związku Piłki Siatkowej, która nie uwzględniła jeszcze nowej nazwy drużyny Arki Tempo Chełm.

termin_1.png