Przeskocz do treści Przeskocz do menu

Smutny finał poszukiwań kobiety

Kalendarz Anna Wesołowska
Smutny finał poszukiwań kobiety

Zakończyły się trwające od marca 2022 roku poszukiwania zaginionej Krystyny Jończyk. Jej szczątki znalezione zostały w maju bieżącego roku na terenie powiatu łęczyńskiego w pobliżu rzeki Wieprz. Badania profilu DNA potwierdziły tożsamość.

81-letnia mieszkanka gminy Rejowiec zaginęła 10 marca 2022 roku. W godzinach porannych wyszła z miejsca zamieszkania zabierając ze sobą rower i nie powróciła do domu ani też nie nawiązała kontaktu z rodziną. Zakrojone na szeroką skalę poszukiwania nie doprowadziły do odnalezienia zaginionej.

W maju br. chełmscy policjanci otrzymali informację z Komendy Powiatowej Policji w Łęcznej o odnalezieniu fragmentu szkieletu ludzkiego, na które natknęła się przypadkowa osoba. Szczątki znajdowały się w mule przy korycie rzeki Wieprz. Decyzją prokuratora zostały zabezpieczone do dalszych badań.

Już wstępnie typowaliśmy, że może być to zaginiona 81-latka - mówi komisarz Ewa Czyż z KMP w Chełmie. - Kilka dni temu otrzymaliśmy ekspertyzę badania profilu DNA, która potwierdziła tożsamość odnalezionych szczątków.