Przeskocz do treści Przeskocz do menu

Reklama

Spektakl „Spektrum” w KDK

Kalendarz Anna Wesołowska
Spektakl „Spektrum” w KDK

“Spektrum” to widowisko nowego cyrku, łączące elementy akrobatyki, teatru, żonglerki, pantomimy oraz iluzji. Krasnostawski Dom Kultury zaprasza we wtorek na spektakl.

Spektakl “Spektrum” wyprodukowany został przez Fundację Sztukmistrze i Warsztaty Kultury w Lublinie przy współpracy z Carnival Otwarta Przestrzeń Cyrkowa dla Carnavalu Sztukmistrzów 2015. To przedstawienie nowego cyrku, łączące w sobie elementy akrobatyki, teatru, żonglerki, pantomimy oraz iluzji optycznej. Jest on zapisem poszukiwań artystycznych nastawionych na odświeżające i innowacyjne zastosowanie sztuk cyrkowych z wykorzystaniem technik teatru fizycznego. W spektaklu udało się uzyskać unikalną warstwę wizualno-ruchową, gdzie gest jest sprzężony ze świadomą manipulacją przedmiotem. Widz zostaje przeniesiony do abstrakcyjnego świata kształtów i rzeczy. Za ich pomocą aktorzy tworzą atmosferę groteskowego uniwersum obrazów. „Spektrum” to spektakl widowiskowy, żywy, minimalistyczny, ujawniający możliwą harmonię pomiędzy ciałem a przedmiotem. Humor, dynamizm i różnorodność w połączeniu z przemyślaną grą gestów i ukrytych znaczeń, stanowi treść uniwersalną w odbiorze, skierowaną zarówno do młodszego, jak i starszego widza.

Dzień wcześniej, w poniedziałek, 29 października, o godz. 17, zapraszamy na bezpłatne warsztaty „Nowy Cyrk od podstaw”. Zapisy w sekretariacie KDK. Zapraszamy zarówno dzieci, młodzież, jak i dorosłych.

Spektakl “Spektrum” zostanie pokazany we wtorek, 30 października, o godz. 18, w KDK. Bilety w cenie 20 zł normalny i 15 zł ulgowy do nabycia w kasie KDK i na stronie www.bilety.krasnystaw.pl. W dniu wydarzenia wejściówki w wyższej cenie, odpowiednio 30 zł i 25 zł.