Przeskocz do treści Przeskocz do menu

SPORTOWY REKORD GUINESSA.

Kalendarz Piotr
SPORTOWY REKORD GUINESSA.

Wczoraj (07.03.2015r.) o godzinie 9:00 na sali gimnastycznej Zespołu Szkół Ogólnokształcących nr 1 w Chełmie (Wołyńska 1) biliśmy rekord Guinessa ! Ilość zgromadzonych osób zaskoczyła organizatorów.

Klub Zdrowego Stylu Życia zachęcał wszystkich mieszkańców do wzięcia udziału w akcji, która miała na celu zgromadzić o określonej godzinie jak najwięcej osób wykonujących ćwiczenia. Na umówioną godzinę stawiło się zaledwie 9 osób. Dlaczego propozycja organizatorów spotkała się z tak małym zainteresowaniem? Wpłynęła na to zbyt wczesna godzina, a może niekomfortowa lokalizacja? Jedno jest pewne, to nie ostatnia propozycja Klubu! Już niedługo czekają nas nowe wyzwania.

Zajęcia World Record Workout odbywały się w tym samym czasie w 91 krajach, a wszyscy uczestnicy wykonywali tą samą sekwencję ćwiczeń wyświetlanych na telebimie przez dokładnie 45 minut.

Jedna z organizatorek wyjaśnia, że bicie rekordu było tylko pretekstem, a  prawdziwy cel całego wydarzenia to zaszczepienie w ludziach aktywności fizycznej i wprowadzenie dobrych nawyków, które mają za zadanie poprawić nasze zdrowie i kondycję. Na pytanie, czy jest zaskoczona tak niską frekwencją? Odpowiada: Myślałam, że Chełm trochę bardziej się zaktywizuje bo widać, że ludzie już biegają, chcą dbać o siebie ale jest w nich jakiś opór.

W przyszłości organizowane będą treningi na świeżym powietrzu i może wtedy uda się zgromadzić większą liczbę osób. Wszystkich, którzy chcą brać udział w tego typu akcjach lub przyłączyć się do klubu zapraszamy do kontaktu pod numer: 537-468-541