Srebro Bartosza Kaczorowskiego

Kalendarz Anna Wesołowska

Dla Bartosza Kaczorowskiego to był szczęśliwy, choć trzynasty z rzędu, “Zlot Orlików”. Zawodnik MKS Dragon Chełm wystrzelał srebrny medal! Gratulujemy!

W Siedlcach od 16 do 18 października odbyły się XIII Ogólnopolskie Zawody Strzeleckie “Zlot Orlików”. Rozgrywa się tu konkurencje pneumatyczne dla młodzików i juniorów młodszych. MKS Dragon Chełm oraz województwo lubelskie reprezentowali Dominik Myszura, Igor Czechowski oraz Bartosz Kaczorowski.

Zawody składały się z dwóch dni strzelań. Na podstawie łącznych wyników z dwóch dni wyłoniono ośmiu zawodników uczestniczących w ścisłym finale.

W konkurencji karabinu pneumatycznego młodzików, Bartosz Kaczorowski poprawił swój rekord życiowy i to dość znacząco. “Wystrzelał” 397,9 pkt, co zresztą jest także nowym rekordem województwa lubelskiego dla tej kategorii wiekowej. Taki wynik pozwolił Bartoszowi na awans do ścisłego finału zawodów. Tu po wyrównanej walce i pokonując sześciu innych strzelców, ostatecznie zdobył srebrny medal. Ustąpił tylko zawodnikowi z białostockiego klubu Kaliber.

W silnie obsadzonej konkurencji karabinu pneumatycznego juniorów młodszych, w podsumowaniu najwyżej oceniony został Dominik Myszura. Zajął 14. miejsce.
Z kolei Igor Czechowski sklasyfikowany został na 16. lokacie. Obaj zawodnicy zaprezentowali się dobrze (Dominik dwukrotnie poprawił swój rekord życiowy), a to pozwala optymistycznie patrzeć na zadania stawiane przed nimi w przyszłym sezonie sportowym.

Zawodnicy Dragona za naszym pośrednictwem dziękują Urzędowi Miasta Chełm za wsparcie, bez którego uczestnictwo zawodników w zawodach rangi ogólnopolskiej nie byłoby możliwe.