Srebro Łoś na Gimnazjadzie

Kalendarz Piotr

Uczennica Gimnazjum nr 6 w Chełmie Julia Łoś, zdobyła srebrny medal w finale VIII Ogólnopolskiej Gimnazjady Strzeleckiej. W klasyfikacji chłopców najlepiej spisał się Miłosz Worobij, który zajął 5 miejsce.

W finale gimnazjady, rozegranej w Białymstoku, uczestniczyły trzyosobowe zespoły dziewcząt i chłopców. Gimnazjum nr 6 w Chełmie reprezentowane było w klasyfikacji zespołów dziewcząt przez Martę Bednaruk, Julię Łoś i Karolinę Zosiuk. Zespół chłopców tworzyli Filip Mazurek, Miłosz Worobij i Patryk Smyk. Opiekunami byli p. Lech Strawa z ramienia Gimnazjum nr 6 oraz p.Jan Dąbski, prezes MKS Dragon Chełm.

W klasyfikacji drużynowej chłopców, Gimnazjum nr 6 w Chełmie zajęło czwarte miejsce. Natomiast w dziewczętach chełmska “Szóstka” była piąta. Chłopcom do “pudła” zabrakło naprawdę niewiele – trzy punkty.

– W klasyfikacji indywidualnej dziewcząt srebrny medal wywalczyła Julia Łoś. Marta Bednaruk zajęła 11, a Karolina Zosiuk 25 miejsce. Z kolei indywidualnie Miłosz Worobij zajął 5, Filip Mazurek 14, a Patryk Smyk 15 miejsce – przy czym były to dla niego pierwsze tej rangi zawody – informuje Seweryn Jezierski.

Podkreślić należy, że w tym roku jest to już drugi tak udany występ Julii i Miłosza na ogólnopolskich zawodach. Tuż przed świętami oboje wzięli udział w IX Ogólnopolskich Zawodach Strzeleckich “Zlot Orlików” (Siedlce), gdzie oboje zajęli piąte miejsce w swoich klasyfikacjach: Julia wynikiem 401,1, zaś Miłosz 386 punktów.