Srebro młodego zapaśnika

Kalendarz Anna Wesołowska

Dawid Hawryluk jest wicemistrzem Polski! Zapaśnik MKS Cement Gryf Chełm w grupie młodzików wywalczył srebrny medal. Gratulujemy!

W Janowie Lubelskim rozegrane zostały Mistrzostwa Polski Młodzików w zapasach w stylu klasycznym.  Była to najważniejsza tegoroczna impreza z udziałem 210 zawodników z  47  klubów z  całego kraju.

W ośmioosobowym składzie reprezentantów klubu Cement-Gryf Chełm największy sukces odniósł Dawid Hawryluk – uczeń Zespołu Szkół Technicznych w Chełmie. Utalentowany młody zapaśnik wywalczył srebrny medal i tytuł wicemistrza Polski.
W drodze do podium stoczył trzy wygrane walki. W  finałowym starciu uległ  reprezentantowi Poznania i ze srebrnym medalem stanął na drugim stopniu podium.

O pechu może mówić  uczeń Szkoły Podstawowej w Uhrze Maks Bartosik, który w decydującym pojedynku o brązowy  medal, przy remisie 7:7, pokonany został przez reprezentanta Pabianic i zajął 5. miejsce. Dawid Grzywna (SP nr 2 w Chełmie) sklasyfikowany został na 9. miejscu, 11. lokatę zajął Aleksy Bartosik (SP w Uhrze ), a na 12. miejscu w kraju  zawody ukończył Szymon Skimina  (SP w Rudzie-Hucie).

Młodych reprezentantów Chełma  do krajowego czempionatu przygotowywali trenerzy: Dariusz Jabłoński, Zdzisław Biały, Mirosław Czwalinski i Andrzej Gruszkowski.