Przeskocz do treści Przeskocz do menu

Srebro Szymonowicza w Serbii

Kalendarz Piotr

Wspaniały sukces na serbskich matach odniósł Szymon Szymonowicz, młody zawodnik Cementu – Gryfa Chełm. Przygotowujący się do Mistrzostw Europy reprezentant Polski, podczas Międzynarodowego Turnieju Kadetów zdobył srebrny medal w Serbii.

Swoją formę przed Mistrzostwami Starego Kontynentu sprawdzili w Serbii reprezentanci 23 państw. Szymon w drodze do podium pokonał kolejno: reprezentanta Czech 8:0, Hiszpanii 10:0 oraz Chorwacji 2:1. W walce o złoty medal różnicą dwóch punktów (1:3) uległ przedstawicielowi Węgier i ze srebrnym medalem stanął na drugim stopniu podium.

Dla reprezentantów Polski zawody w Serbii były ostatnim startem przed zbliżającymi się Mistrzostwami Europy, które odbędą się w dn. 19-24 lipca 2016 r. w Szwecji. Miejmy nadzieje, że szwedzkie maty okażą się szczęśliwe dla uzdolnionego chełmskiego zapaśnika i wzbogaci on 50-letni dorobek klubu Cement – Gryf.