Przeskocz do treści Przeskocz do menu

Stawiamy na naukę

Kalendarz Anna Wesołowska
Stawiamy na naukę

Oddział Instytutu Elektrotechniki, w ramach Sieci Badawczej Łukasiewicz, powstanie w Chełmie. Docelowo ma dać  pracę 50 osobom.

To kolejna dobra wiadomość dla naszego miasta. Siedziba oddziału Instytutu Elektrotechniki powstanie w Chełmie, a zadania będą wykonywane we współpracy z Państwową Wyższą Szkołą Zawodową.

 – Powstanie oddziału Instytutu Elektrotechniki to nie tylko nowe miejsca pracy, ale podnoszenie rangi miasta – podkreśla Jakub Banaszek, prezydent Chełma. – Instytut nie jest częścią PWSZ, a jednostką badawczo – naukową nadzorowaną przez MNiSW i MPiT.

Instytut chce pracować w oparciu o kadrę, którą obecnie kształci chełmska uczelnia.

– Ulokowanie instytutu o charakterze badawczo-rozwojowym w Chełmie ma sens i potencjał. Podjęliśmy już szereg konkretnych rozmów z władzami miasta oraz Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Chełmie . Instytut jest otwarty na przyjęcie wszystkich absolwentów Elektrotechniki chełmskiej Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej – mówił Jacek Szczot, dyrektor Instytutu Elektrotechnik podczas piątkowej (17 maja) konferencji prasowej.

Instytut ma rozpocząć  działalność w Chełmie w przeciągu 2 lat.

Instytut Elektrotechniki jest wiodącą jednostką w Polsce w zakresie współpracy z przemysłem, zajmującą się konstruowaniem i doskonaleniem wytwarzanych oraz eksploatowanych wyrobów elektrotechnicznych. Pomimo wielu trudności okresu transformacji ustrojowej, Instytut potrafił dostosować się do zmian zachodzących w strukturze polskiego przemysłu, nie rezygnując z priorytetowej działalności, jaką była współpraca z małymi i średnimi przedsiębiorstwami. Od chwili wejścia Polski do Unii Europejskiej, Instytut stara się aktywizować współpracę z krajowymi i europejskimi podmiotami poprzez aktywne wykorzystanie Funduszy Strukturalnych Unii Europejskiej.

W Chełmie ośrodek badawczy zamierza prowadzić m.in. prace badawczo-rozwojowe, produkcję jednostkową i małoseryjną, produkcję doświadczalną. Pracę w Instytucie docelowo znaleźć ma 50 osób.