Przeskocz do treści Przeskocz do menu

Strzeleckie sukcesy

Kalendarz Anna Wesołowska

Julia Łoś zdobyła indywidualnie srebrny medal, a II Liceum Ogólnokształcące w Chełmie zajęło IV miejsce! W Bydgoszczy odbył się finał centralny 57. Zawodów Strzeleckich “O Srebrne Muszkiety 2018”.

Srebrne Muszkiety są ogólnopolskimi zawodami zamkniętymi, tj. uczestniczą w nich tylko najlepsze drużyny wyłonione w drodze eliminacji wojewódzkich. Zawody organizowane są przez Ministerstwo Obrony Narodowej i kuratoria oświaty, przy współpracy Departamentu Edukacji, Kultury i Dziedzictwa Narodowego MON, Dowództwa Generalnego Rodzajów Sił Zbrojnych i Inspektoratu Wsparcia Sił Zbrojnych.
W tegorocznej edycji eliminacje przeszła drużyna II Liceum Ogólnokształcącego w Chełmie: Julia Łoś, Aleksandra Dachnowska i Natalia Kamińska.

W finale w klasyfikacji drużynowej II LO zajęło ostatecznie 4. miejsce. W klasyfikacji indywidualnej Julia Łoś zdobyła srebrny medal.

Julia uzyskała świetny wynik. I po raz kolejny w sezonie poprawiła rekord życiowy – mówi Jan Dąbski, prezes MKS Dragon Chełm.  – Przez blisko 30 lat nikomu z Chełma nie udało się stanąć na podium, a ona to zrobiła! Z kolei II LO ostatni raz tak dobry występ miało pięć lat temu.