Przeskocz do treści Przeskocz do menu

Studenci wracają do miasta

Kalendarz Anna Wesołowska
Studenci wracają do miasta

Największa chełmska uczelnia zainauguruje nowy rok akademicki w niedzielę, 29 września.

Na uroczystości zapraszają władze Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Chełmie. Inauguracja nowego roku akademickiego rozpocznie się w niedzielę, 29 września, o godz. 9.00, mszą św. w bazylice na Górce. Następnie, około godz. 10.00, uczestnicy przejdą na ul. Wojsławicką 8B. Tu zaplanowano immatrykulację studentów I roku czyli symboliczne przyjęcie „pierwszaków” do społeczności akademickiej.

Zajęcia nowego roku akademickiego rozpoczną się we wtorek, 1 października. W salach największej chełmskiej uczelni zasiądzie po wakacjach około 2000 studentów. Najliczniejsza grupa studiuje w Instytucie Nauk Technicznych i Lotnictwa. Na brak studentów nie narzekają też takie kierunki jak pedagogika i pielęgniarstwo.

Nowością dla zamiejscowych studentów PWSZ jest możliwości zamieszkania w domu studenckim. Obiekt funkcjonuje drugi rok (więcej na ten temat pisaliśmy tutaj).
Więcej przydatnych informacji dla studentów (np. dotyczących zasad ubiegania się o stypendia, wyjazd w ramach programu Erasmus, działalności w kołach naukowych czy sekcjach sportowych) znaleźć można na stronie uczelni oraz na profilu na FB.