Sukcesy biegaczy w Lublinie

Kalendarz Piotr

Kolejny weekend, kolejne biegi i kolejne sukcesy chełmskich biegaczy. Tym razem na 5. Maratonie Lubelskim i 2. Biegu Koziołka.

Lubelskie zawody zalicza się do najtrudniejszych maratonów ulicznych w Polsce. W ubiegły weekend biegacze walczyli nie tylko z dystansem i pagórkowatym ukształtowaniem terenu, ale i zmienna aura dawała się dosyć mocno we znaki.

Nie przeszkodziło to jednak naszym zawodnikom w uzyskaniu dobrych rezultatów na obu dystansach. Tomasz Mydlak zwyciężył w 2.Biegu Koziołka, a Małgłorzata Nycz stanęła na 2.miejscu podium w kategorii K50. Na królewskim dystansie sukces z ubiegłego roku powtórzyła Iwona Baluk i zajęła 2.miejsce w kategorii K50.

Organizatorzy zadbali również o najmłodszych i w tym samym czasie odbył się Wielki Bieg Rodzinny na symbolicznym dystansie 421 metrów.

Oto wyniki naszych biegaczy (czasy netto/brutto):

42,195 km:

Mariusz Klin 3:41:27/3:41:40 (118.miejsce),
Ireneusz Czekierda 3:53:59/3:54:18 (186.miejsce),
Marek Lik 4:01:35/4:02:07 (249.miejsce),
Jan Marek 4:01:10/4:02:29 (255.miejsce),
Iwona Baluk 4:08:10/4:08:27 (295.miejsce, 23.miejsce wśród kobiet, 2.miejsce w K50!),

10 km:

Tomasz Mydlak 35:10/35:10 (1.miejsce open!)
Jakub Kotarski 50:54/51:18 (129.miejsce),
Rafał Romaniszyn 52:58/53:44 (172.miejsce),
Małgorzata Nycz 58:29/59:14 (284.miejsce, 56.miejsce wśród kobiet, 2.miejsce w K50!),
Alicja Sulima 1:01:26/1:02:25 (342.miejsce, 84.miejsce wśród kobiet),
Monika Tarnowska 1:06:15/1:06:31 (381.miejsce, 105.miejsce wśród kobiet),
Agata Wojciechowska 1:06:23/1:07:09 (389.miejsce, 110.miejsce wśród kobiet),