Sukcesy Cementu-Gryf w 2014 roku

Kalendarz Piotr

Cement-Gryf Chełm podsumował swój ubiegłoroczny sezon. Zapaśnicy i zapaśniczki odnieśli wiele sukcesów reprezentując Chełm na arenie międzynarodowej. W 2014 roku wywalczyli 194 medali.

Reprezentanci chełmskiego klubu w Mistrzostwach Polski zdobyli 79 medali, w Ogólnopolskich Turniejach wywalczyli łącznie 90 medali i 25 razy stawali na podium Międzynarodowych Turniejów.

Zawodniczki Cementu reprezentowały Chełm w Mistrzostwach Świata i Europy. Tego zaszczytu dostąpiły:
Katarzyna Krawczyk- V miejsce-Mistrzostwa Świata Seniorek,
Anna Urbanowicz- V miejsce -Mistrzostwa Europy Juniorek
Anna Król- V miejsce –Mistrzostwa Świata Kadetek
Maria Świeczak- VIII miejsce -Mistrzostwa Europy Kadetek.

Mistrzyniami Polski w 2014 roku zostały : Katarzyna Krawczyk, Anna Urbanowicz, Weronika Maleszka i Maria Świeczak .

Cement-Gryf Chełm z wielką przewagą wygrał ogólnopolską klasyfikację na najlepszy klub w zapasach kobiet. Polski Związek Zapaśniczy na podstawie ubiegłorocznych wyników zawodników i zawodniczek przyznał klubowi 1495 punktów.

W łącznej klasyfikacji kobiet i mężczyzn Cement-Gryf zajął drugie miejsce w kraju.

Chełmska zapaśniczka- Katarzyna Krawczyk zajęła trzecie miejsce w rankingu na najlepszą zawodniczkę w kraju.

Wśród najlepszych drużyn w rywalizacji młodzików na trzeciej pozycji znaleźli się młodzi reprezentanci chełmskiego klubu. W ogólnopolskim współzawodnictwie sportu młodzieżowego prowadzonego przez Ministerstwo Sportu i Turystyki sekcja zapasów kobiet zajęła I miejsce.

Kadrę trenerską w 2014 roku tworzyli: Dariusz Kucharski ,Dariusz Jabłoński ,Zdzisław Biały, Andrzej Głąb, Mirosław Czwaliński, Radosław Truszkowski. Marcin Sadowski, Andrzej Gruszkowski i Igor Lobas. Zarząd, trenerzy i zawodnicy szczególne podziękowania za wsparcie finansowe i organizacyjne kierują do Urzędu Miasta Chełm, Urzędu Marszałkowskiego Województwa Lubelskiego, Wojewódzkiego Zrzeszenia LZS, Szkoły Mistrzostwa Sportowego w Zespole Szkół Technicznych i oficjalnego sponsora klubu Cemex Polska.

Gratulujemy ubiegłorocznych sukcesów i życzymy ich jeszcze więcej.