Sukcesy młodych zapaśnikow

Kalendarz Anna Wesołowska

Niepokonana trójka zapaśników “Gryfa” wróciła z zawodów ze złotymi medalami. To Wiktoria Kamela, Michał Dąbrowski i Mateusz Ciołek.

W Janowie Lubelskim rozegrany został Ogólnopolski Turniej Klasyfikacyjny Młodzików i Młodziczek w zapasach. Wzięło w nim udział 238 zawodników i zawodniczek z 44 klubów.

Najlepszą formę z reprezentantów chełmskiego powiatu zaprezentowała Wiktoria Kamela /Wierzbica/, Michał Dąbrowski / SP 5 Chełm/ i Mateusz Ciołek /SP 4 Chełm/. Ta trójka była niepokonana w całym turnieju i ze złotymi medalami stanęła na najwyższym stopniu podium.
Blisko zdobycia czwartego złotego medalu była Nikola Skórska/ SP 3 Włodawa/, która awansując do finału, uległa jednak reprezentantce Podlasia i zdobyła srebrny medal.
Trzecie miejsca zajęły Monika Dadas / SP Ruda Huta/, Dagmara Branicka /SP 11 Chełm/, Weronika Podolak /SP 1 Chełm/.
Tuż za podium, na piątych miejscach, zawody ukończyli Bartosz Kamiński/ SP 3 Chełm/, Kacper Seredowski /SP Strupin Duży/, Hubert Sidoruk /SP Wierzbica/ i Kordian Gugułka /SP 5 Chełm /.

W punktacji klubowej Cement-Gryf został sklasyfikowany na drugim miejscu w kraju. Medalistów do startu na janowskich matach przygotowywali trenerzy: Mirosław Czwaliński, Andrzej Gruszkowski, Zdzisław Biały, Dariusz Kucharski i Dariusz Jabłoński.