Przeskocz do treści Przeskocz do menu

Reklama

"Świeć Gwiazdeczko" koncert kolęd i pastorałek

Kalendarz Piotr
"Świeć Gwiazdeczko" koncert kolęd i pastorałek

Chcesz posłuchać najpiękniejsze kolędy i pastorałki w bardzo ciekawych aranżacjach i zaprezentowane przez lokalnych artystów? 6 stycznia Chełmski Dom Kultury zaprasza do udziału w koncercie kolęd i pastorałek. Widowisko ma charakter dobroczynny. 

Koncert rozpocznie się o godzinie 15:30 i 18:30 w sali widowiskowej Chełmskiego Domu Kultury. Całkowity dochód zostanie przeznaczony na leczenie i rehabilitację Stasia Blicharza.

“Staś urodził się z zespołem Downa i wadą serca. W wieku 7 miesięcy przeszedł skomplikowaną operację korygującą wadę serca. Gdy skończył pół roku stwierdzono u niego zespół Westa – lekooporną padaczkę. Od czterech lat Staś jest na diecie ketogennej, która znacząco ograniczyła napady padaczkowe i pozytywnie wpływa na rozwój dziecka. Nadal przyjmuje on leki przeciwpadaczkowe, ale ich wpływ nie jest tak negatywny. Rozwój Stasia jest bardzo opóźniony. Chłopiec ma 7 lat, a nie chodzi, nie raczkuje, przemieszcza się jedynie na siedząco. Są jednak szanse, że kiedyś będzie chodził. Wymaga to jeszcze sporo czasu i pracy. Ale poprawił się z nim kontakt, jest coraz bardziej zainteresowany otoczeniem, coraz więcej i szybciej się uczy. Nie mówi, rodzice uczą się porozumiewania z nim przy pomocy gestów i piktogramów. Rodzice starają się także minimum trzy, cztery razy w roku uczestniczyć w specjalistycznych turnusach rehabilitacyjnych. Oprócz tego rehabilitują dziecko prywatnie oraz w domu. Wymaga to jednak sporych nakładów finansowych. Bez pomocy Ludzi Dobrej Woli – nie mieliby żadnej szansy na rehabilitację. Bardzo ważna i potrzebna jest też dla niego terapia logopedyczna i pedagogiczna, oraz hipoterapia i basen. Rodzice chcieliby, aby wspólna praca, jaką w rozwój Stasia włożyli oni sami i rehabilitanci nie poszła na marne.”

Bilety w cenie 20 złotych do nabycia w kasie Chełmskiego Domu Kultury. Serdecznie zapraszamy!

Źródło: chdk.chelm.pl