Przeskocz do treści Przeskocz do menu

SZKOŁA MUZYCZNA Z PRAWDZIWEGO ZDARZENIA

Kalendarz Piotr
SZKOŁA MUZYCZNA Z PRAWDZIWEGO ZDARZENIA

9 mln zł. – tyle ma pochłonąć remont budynku byłej składnicy wojskowej przy ul. Hrubieszowskiej 102. Wszystko po to by Chełmska Szkoła Muzyczna mogła w końcu wyrwać się z murów starych kamienic.

Może i zajęcia prowadzone przy ulicach Lubelskiej i Pocztowej miały swój klimat ale kto nie chciałby uczyć się w nowo wyremontowanym, nowoczesnym i przestronnym budynku? Przy Hrubieszowskiej nie zabraknie miejsca nawet na salę koncertową. Plany przewidują również stworzenie sali kameralnej, 30 sal lekcyjnych i 7 większych, w których będą prowadzone zajęcia teoretyczne. Dyrektor Państwowej Szkoły Muzycznej, Andrzej Wojtaszek wywalczył aż 3 mln złotych dotacji z Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Niespełna całość tej sumy zdołała pokryć tylko pierwszy etap budowy, który polegał na wyburzeniu ścian działowych, urządzeniu sali koncertowej i sal lekcyjnych oraz wymianie dachu.

Kolejnym krokiem będzie ocieplenie budynku, otynkowanie i założenie centralnego ogrzewania. Na ten etap prac Dyrektor uzyskał 1,5 mln zł od ministerstwa oraz Centrum Edukacji Artystycznej. Końcowym etapem będzie wykończenie wnętrz i zagospodarowanie terenów wokół szkoły. Prace wykończeniowe pochłoną największą część pieniędzy przeznaczonych na ten cel. Będzie to 5 mln zł. Pozostaje nam tylko czekać na efekt końcowy, który ma nastąpić w 2017 roku.