Przeskocz do treści Przeskocz do menu

Reklama

Szkolenie doradców szkolnych w OHP za nami

Kalendarz Piotr
Szkolenie doradców szkolnych w OHP za nami

17 marca w siedzibie Centrum Edukacji i Pracy Młodzieży OHP w Chełmie odbyło się szkolenie dla szkolnych doradców zawodowych. W spotkaniu udział wzięło ponad 20 doradców i pedagogów szkolnych z Chełma i regionu.

dsc_0103-300x199.jpg

Uczestników przywitał Dyrektor CEiPM OHP w Chełmie, pan Piotr Waszkiewicz oraz pani Monika Szlagowska – kierownik Oddziału Zamiejscowego w Chełmie Kuratorium Oświaty w Lublinie.

Podczas spotkania zrealizowane zostały następujące tematy:
– Przygotowanie ucznia gimnazjum do wyboru dalszej ścieżki edukacyjnej,
– Zawody nadwyżkowe i deficytowe – mity czy prawda,
– Wybrane testy predyspozycji zawodowych, w tym  Testy IPK Portfolio dla Młodzieży, Test Duński
– Propozycje ćwiczeń i zajęć na zajęcia zawodoznawcze z gimnazjalistami.

Szkolenie prowadziły specjalistki rynku pracy Eliza Mazurek i Katarzyna Józefacka, które na co dzień spotykają się z gimnazjalistami i pomagają im w wyborze dalszej ścieżki kształcenia. Każdy z uczestników otrzymał pakiet materiałów informacyjnych z zakresu doradztwa zawodowego, ulotki o zawodach, płyty oraz materiały pomocnicze na zajęcia zawodoznawcze.

Spotkanie pozwoliło również na omówienie organizacji przedsięwzięcia edukacyjnego „Gimnazjalista na zawodowym rozdrożu”, w którym to wszyscy doradcy będą uczestniczyli.  Impreza organizowana jest przez Kuratorium Oświaty w Lublinie w ramach Roku Szkoły Zawodowców, a kierowana do dyrektorów gimnazjów, gimnazjalistów, a także rodziców. Imprezy z tej okazji odbędą się 20 marca w Lublinie i Zamościu, a 23 marca w Chełmie i Radzyniu Podlaskim. Celem przedsięwzięcia jest promocja szkolnictwa zawodowego, zapewnienie uczniom i ich rodzicom dostępu do informacji edukacyjno-zawodowej (w tym, bezpośredniego kontaktu z doradcami zawodowymi, poznania zawodów poprzez próby pracy, tzn. wykonywania na żywo czynności zawodowych na stanowiskach pracy zarówno przez uczniów szkół zawodowych, rzemieślników, jak i gimnazjalistów w wybranym przez nich zawodzie).