Przeskocz do treści Przeskocz do menu

Szymonowicz najlepszy w kraju

Kalendarz Anna Wesołowska
Szymonowicz najlepszy w kraju

Szymon Szymonowicz – zapaśnik klubu Cement-Gryf Chełm – zdobył złoty medal i tytuł Mistrza Polski. Gratulujemy!

Wspaniały sukces podczas ostatnich Mistrzostw Polski Seniorów w zapasach odniósł Szymon Szymonowicz. Reprezentant MKS Cement-Gryf Chełm  zaprezentował wyśmienitą  formę na matach Raciborza i sięgnął po złoty medal oraz tytuł Mistrza Polski!

Swoją drogę do najwyższego stopnia podium  Szymon rozpoczął od pokonania reprezentanta Radomia.
W drugim starciu odniósł zwycięstwo nad reprezentantem Warszawy. Kolejnym jego przeciwnikiem był zawodnik reprezentujący Poznań i ten również  pokonany zszedł z maty.

Podczas decydującej walki o tytuł najlepszego zawodnika w kraju Szymonowicz spotkał się z doświadczonym i utytułowanym reprezentantem Radomia. Był nim Arkadiusz Kułynycz – brązowy medalista  Mistrzostw Świata.
Od samego początku walka była niezwykle zacięta i pasjonująca. Reprezentant Chełma bez żadnego respektu przed starszym i utytułowanym kolegą z kadry narodowej zdobywał bezcenne punkty i maksymalnie skoncentrowany zmierzał do finału. Prowadząc na punkty 4:2 w drugiej rundzie przeprowadził brawurową akcję, która przechyliła zdecydowanie szalę zwycięstwa na jego stronę. Ostatecznie finałowy pojedynek zakończył  się wysokim zwycięstwem 8:2 reprezentanta Chełma.

Złoty medal Szymona znacząco zwiększył jego szansę na zakwalifikowanie się do składu na Mistrzostwa Świata Seniorów, które będą pierwszą eliminacją do  zbliżających się Igrzysk Olimpijskich Paryż 2024. Tegoroczny światowy czempionat rozegranie zostanie 16-24 września br. w  Serbii.