Przeskocz do treści Przeskocz do menu

Termin otwarcia galerii znów się oddala

Kalendarz Anna Wesołowska
Termin otwarcia galerii znów się oddala

Inwestora cieszy “szczególny potencjał Chełma i okolic, świetna lokalizacja w doskonałym punkcie miasta i atrakcyjny mix najemców”, po czym… przesuwa termin otwarcia Galerii Chełm na drugą połowę 2019 roku.

Początkowo inwestor pierwszej galerii handlowej w Chełmie czyli firma Acteeum Central Europe zapowiadał, że obiekt powstanie pod koniec 2018 roku. Potem termin został przesunięty na pierwszą połowę roku 2019. Pisaliśmy o tym tutaj. Teraz niespodziewanie na stronie inwestora pojawiła się informacja o planowanym otwarciu “już w II połowie 2019 roku”.

Jak donosi firma:

Projekt budowy Galerii Chełm objęty jest podpisaną już umową joint venture między Acteeum oraz znanym, międzynarodowym inwestorem działającym w siedmiu europejskich krajach. Przygotowany też jest już proces realizacji projektu, którego planowane otwarcie nastąpi w II połowie 2019 roku.

Idealna lokalizacja

Chełm, zdaniem inwestora – stanowi wyjątkowe miejsce dla nowego centrum handlowego, bo… jest to obecnie jedyne w Polsce byłe miasto wojewódzkie bez galerii handlowej. Charakteryzuje się także zachęcającą strefą zasięgu, obejmującą blisko 300,000 mieszkańców w obszarze dojazdu do 45 minut. Co więcej, ta strefa jest znacząco wzmocniona poprzez potencjał ruchu przygranicznego.
Działka, na której powstanie Galeria Chełm to kolejny atut projektu. Zlokalizowana jest u zbiegu ulic Lubelskiej i Rejowieckiej (także stanowiącej obwodnicę Chełma). To świetnie skomunikowane miejsce, stanowiące główny węzeł komunikacyjny miasta.

Wyczekiwanie

Wielu najemców, zarówno polskich, jak i międzynarodowych marek, od dawna oczekiwało na możliwość otwarcia swojego salonu w tym punkcie miasta. Obecnie skomercjalizowanych jest już 68% powierzchni najmu przyszłej galerii.
Mieszkańcy Chełma oraz regionu też długo czekają na możliwość robienia zakupów w nowoczesnym centrum handlowym, bez konieczności podróży do odległych Lublina czy Zamościa.

Wniosek o pozwolenie na budowę Galerii Chełm firma złożyła 27 kwietnia br. i niebawem spodziewa się uzyskać ostateczny dokument i rozpocząć budowę.

Przypomnijmy, Galeria Chełm będzie oferowała klientom 55 sklepów na powierzchni najmu 17,5 tys. mkw. oraz ponad 500 miejsc parkingowych. Jak informuje inwestor, szczegółowy projekt galerii będzie prezentowany podczas jesiennej edycji Shopping Center Forum 2018 CEE Exhibition & Conference.