Przeskocz do treści Przeskocz do menu

Tesco zniknie z mapy Chełma?

Kalendarz Piotr
Tesco zniknie z mapy Chełma?

Brytyjska prasa podaje, że sieć sklepów TESCO wycofuje się z Polski. Jeżeli do tego dojdzie, z mapy Chełma zniknie jeden z największych hipermarketów.

Sprzedaż oddziałów w Polsce, wiąże się głównie z utratą zatrudnienia przez pracowników. O to martwią się również mieszkańcy, dla których praca w chełmskim hipermarkecie była dotychczas jedynym źródłem dochodu. – Z uwagą wysłuchiwałam medialnych doniesień. Początkowo prasa informowała, że jest jakaś nadzieja na utrzymanie sieci, ale kiedy w innych krajach skracano godziny otwarcia, to zaczęliśmy mieć wielkie wątpliwości – mówi jeden z pracowników chełmskiego Tesco, który chciał pozostać anonimowy. Nieoficjalnym powodem decyzji prezesa brytyjskiej sieci, ma być przegrana walka ze sklepami, które mają o wiele tańszą ofertę.

O potwierdzenie informacji z prasy, poprosiliśmy pracowników biura prasowego Tesco. Niestety w odpowiedzi otrzymaliśmy, że “nie komentują spekulacji i pogłosek w tym temacie”. Przypominamy, że w budynku marketu, który znajduje się przy ulicy Lwowskiej, wcześniej mieściła się firma Agromet, która zajmuje się produkcją urządzeń rolniczych, hipermarket Maja, Eden oraz supermarket Tulipan.

Fot. Przemysław Świechowski